​ME w kajakarstwie - złoty medal duetu Naja-Mikołajczyk w K2 na 500 m

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyły złoty medal w konkurencji K2 na 500 m w kajakarskich mistrzostwach Europy w czeskich Racicach. Po południu nasz duet wywalczył jeszcze srebro na 200 m. W sobotę Polki zajęły drugie miejsce na 1000 m.

Polki wyprzedziły Rumunki Borhę Petronelę i Elenę Meroniac, które były z kolei najlepsze na 1000 m. Na obu dystansach na trzecich pozycjach uplasowały się Serbki Milica Starovic i Dalma Ruzicic.

Reklama

Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) oraz Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) powtórzyły niedzielny sukces Eweliny Wojnarowskiej (Warta Poznań), triumfatorki rywalizacji K1 na 500 m. Za nią sklasyfikowane zostały Niemka Franziska Weber i Francuzka Sarah Guyot.

Na czwartej pozycji uplasowali się Rafał Maroń, Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski (wszyscy Zawisza Bydgoszcz), Paweł Florczak (UKS Dojlidy Białystok) w K4 500 m. Zwyciężyli Czesi, przed Portugalczykami i Hiszpanami. 

Piąte miejsce w C1 zajął Tomasz Kaczor (Warta Poznań), srebrny medalista z sobotniego wyścigu na 1000 m. Po raz trzeci z rzędu triumfował Czech Martin Fuksa.

Natomiast inni kanadyjkarze Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) i Michał Kudła (obaj Posnania Poznań) także na piątej pozycji w C2. Wygrali Rosjanie Aleksiej Korowaszkow i Iwan Sztyl. 

W niedzielne popołudnie Naja i Mikołajczyk zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 na 200 m w kajakarskich mistrzostwach Europy.

Polki dotarły na metę 0,712 s za Białorusinkami Margaritą Machniewą i Mariną Litwinczuk. Trzecie były Serbki Nikolina i Olivera Moldovan, które straciły do triumfatorek 0,940.

Polska ekipa zdobyła w Racicach pięć medali. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła czwarte miejsce, za Niemcami (7 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy), Rosją (4-4-3) i Białorusią (4-3-3). Tradycyjna potęga w tej dyscyplinie sportu - Węgry - powrócą z Racic tylko z dwoma srebrnymi medalami.

Medaliści niedzielnych finałów:

500 m

Kobiety

K1

1. Ewelina Wojnarowska (Polska)    1.54,552

2. Franziska Weber (Niemcy)        1.54,968

3. Sarah Guyot (Francja)           1.55,392

K2

1. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk (Polska) 1.45,524

2. Borha Petronela, Elena Meroniac (Rumunia) 1.45,964

3. Milica Starovic, Dalma Ruzicic (Serbia)   1.46,172

mężczyźni

K1

1. Rene Poulsen (Dania)            1.41,504

2. Tom Liebscher (Niemcy)          1.41,952

3. Dejan Pajic (Serbia)            1.42,168

K2

1. Niemcy                          1.31,204

2. Słowacja                        1.31,668

3. Białoruś                        1.32,612

K4

1. Czechy                          2.57,280

2. Portugalia                      2.58,152

3. Hiszpania                       2.58,572

4. Polska                          3.00,248

 (Rafał Maroń, Paweł Florczak, Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski)

C1

1. Martin Fuksa (Czechy)           1.49,716

2. Michaił Pawłow (Rosja)          1.50,580

3. Pawło Ałtuchow (Ukraina)        1.51,248

...

5. Tomasz Kaczor (Polska)          1.53,948

C2

1. Rosja                           1.43,848

2. Ukraina                         1.45,272

3. Białoruś                        1.46,212

...

5. Polska                          1.47,316

  (Mateusz Kamiński, Michał Kudla)

200 m

kobiety

K1

1. Sarah Guyot (Francja)             40,980

2. Natalia Podolska (Rosja)          41,340

3. Nikolina Moldovan (Serbia)        41,516

4. Marta Walczykiewicz (Polska)      41,556

K2

1. Margarita Machniewa Marina Litwinczuk (Białoruś) 38,480

2. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk (Polska)        39,192

3. Nikolina Moldovan, Olivera Moldovan (Serbia)     39,420

C1

1. Stanilia Stamenowa (Bułgaria)     49,796

2. Zsannett Lakatos (Węgry)          51,080

3. Irina Andrejewa (Rosja)           51,200

mężczyźni

K1

1. Marko Dragosavljevic (Serbia)     34,708

2. Petter Menning (Szwecja)          34,836

3. Ignas Navakauskas (Litwa)         34,912

...

7. Denis Ambroziak (Polska)          35,544

K2

1. Ronald Rauhe, Tom Liebscher (Niemcy)             32,224

2. Nebojsa Grujic, Marko Novakovic (Serbia)         32,292

3. Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas (Litwa)      32,660

...

7. Paweł Kaczmarek, Dawid Putto (Polska)            34,152

C1

1. Andriej Krajtor (Rosja)           40,296

2. Arsem Kozyr (Białoruś)            40,416

3. Alfonso Benavides (Hiszpania)     40,636

C2

1. Aleksiej Korowaszkow, Iwan Sztyl (Rosja)           36,628

2. Dmitrij Rabczanka, Aliaksandr Wauczecki (Białoruś) 37,980

3. Daniele Santini, Luca Incollingo (Włochy)          38,276

...

9. Mateusz Kamiński, Michał Kudła (Polska)            39,660

5000 m

kobiety

K1

1. Maryna Litwinczuk (Białoruś)    22.19,25

2. Irene Burgo (Włochy)            22.19,68

3. Jenny Egan (Irlandia)           22.19,90

...

11. Edyta Dzieniszewska (Polska)   23.29,06

mężczyźni

K1

1. Rene Poulsen (Dania)            20.01,65

2. Max Hoff (Niemcy)               20.03,29

3. Aleh Jurenia (Białoruś)         20.21,56

...

13. Martin Brzeziński (Polska)     21.22,50

C1

1. Sebastian Brendel (Niemcy)      22.58,10

2. Paweł Pietrow (Rosja)           23.14,83

3. Maksim Piatrau (Białoruś)       23.19,32

...

12. Vincent Słomiński (Polska)     24.20,58


Dowiedz się więcej na temat: Karolina Naja | Beata Mikołajczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje