ME w zapasach: Anna Łukasiak piąta w wadze 48 kg

Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) zajęła piąte miejsce w wadze 48 kg zapaśniczych mistrzostw Europy w fińskim Vantaa. Polka w pojedynku o brązowy medal przegrała 1:3 ze Szwedką Fredriką Idą Petersson.

Pozostali "Biało-czerwoni", którzy startowali w pierwszym dniu czempionatu wolniaków, koleżanka klubowa Łukasiak Katarzyna Michalak (58 kg), Arkadiusz Szeja (GKS Piast Wola, 65 kg) oraz ubiegłoroczny wicemistrz Europy Kamil Skaskiewicz (AKS Białogard, 97 kg) zajęli dalsze miejsca.

Reklama

Łukasiak, piąta zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw świata i Europy, pokonała w pierwszej walce Portugalkę Lilianę Costę dos Santos 3:0. W 1/4 finału przegrała z późniejszą finalistką Ukrainką Natalią Pułkowską 0:3. Porażka z finalistką ME 2014 stworzyła jej szansę walki w repesażu, w którym zwyciężyła przez przewagę techniczną Mołdawiankę Emilię Budeanu 4:0.

W walce o brąz Łukasiak zdobyła cztery punkty techniczne, natomiast jej rywalka o dwa więcej.

Michalak stoczyła tylko jedną walkę przegrywając z Finką Petrą Maarit Olli przez przewagę techniczną 0:4.

Dwa razy na matę wychodził Szeja. Przegrał przez przewagę techniczną, zarówno z późniejszym złotym medalistą z Vantaa z Rosjaninem Magomedem Kurbanalijewem jak i trzecim zawodnikiem ME-2014 Gruzinem Konstantinem Chabałaszwilim.

Bilans Skaskiewicza to wygrana z Łotyszem Imantsem Lagodskisem 3:1 oraz porażki z Chetagiem Gazjumowem (Azerbejdżan) 1:3 i w repesażu z Iwanem Jankouskim (Białoruś) 0:4 (przewaga techniczna).

W środę o medale walczyć będą występujący w stylu wolnym Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) - 53 kg oraz  Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) - 61 kg. 

Wyniki walk o medale pierwszego dnia ME 2014:

styl wolny

kobiety

waga 48 kg (startowało 19 zawodniczek)

o złoty medal Marija Stadnik (Azerbejdżan) - Natalia Pułkowska (Ukraina)  4:0

o brązowy

Fredrika Ida Petersson (Szwecja) - Anna Łukasiak (Polska)            3:1

Nadieżda Fiedorowa (Rosja) - Madalina Linguraru (Rumunia)           3:0

waga 58 kg (12)

o złoty medal Waleria Kobłowa (Rosja) - Irina Netreba (Azerbejdżan)  3:0

o brązowy

Wiktoria Bobewa (Bułgaria) - Anastasija Huczok (Białoruś)            3:1 

Petra Maarit Olli (Finlandia) - Luisa Helga Gerda Niemesch (Niemcy)  3:1

styl wolny

mężczyźni

waga 65 kg (startowało 20 zawodników)

o złoty medal

Magomed Kurbanalijew (Rosja) - Servet  Coskun (Turcja)                           4:0

o brązowy

Borislav Stefanov Nowaczkow (Bułgaria) - Mykola          Bołotnjuk (Słowacja)  łopatki

Konstantin Chabałaszwili (Gruzja) - Azamat Nurykau (Białoruś)                  4:0

waga 97 kg (20)

o złoty medal

Abdusałam Gadisow (Rosja) - Chetag Gazjumow (Azerbejdżan)             3:1

o brązowy

Iwan Jankouski (Białoruś) - Pawło Olijnyk (Ukraina)                   3:1

Nicolai Ceban (Mołdawia) - William Harth (Niemcy)                     3:1

Dowiedz się więcej na temat: zapasy | Anna Łukasiak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje