Michał Listkiewicz gościem INTERIA.PL

Prezes PZPN Michał Listkiewicz, uczestniczył dzisiaj w czacie, zorganizowanym przez nasz portal. Prezes w rozmowie z internautami podał nazwiska pięciu kandydatów na selekcjonera polskiej reprezentacji.

Zbigniew Boniek, Stefan Majewski, Dariusz Wdowczyk, Werner Liczka i trener z Jugosławii, który nie chciał podać nazwiska, a które chyba wszyscy znamy. Nasi internauci zadawali dzisiaj Prezesowi PZPN interesujące pytania. Oto najciekawsze z nich:

Reklama

Michał Listkiewicz: Witam internautów, szczególnie kibiców piłkarskich, będę odpowiadał szczerze i z zapałem, po czym wyjadę na krótkie wakacje, czego i Wam życzę.

Portowiec: Ja mam pytanie, co pan myśli o J. Clemente??

Michał Listkiewicz:Wpłynęła oferta od tego trenera, ale nie jestem jej entuzjastą ponieważ Clemente od dawna nie odniósł sukcesów.

Heniek1: Dziś w serwisie sport.interia.pl zacytowano wypowiedz Z. Bońka: Wiem, że Michał Listkiewicz właśnie mnie widziałby na stanowisku trenera kadry. Czy to prawda, że Boniek jest Pana faworytem?

Michał Listkiewicz:Absolutnie nie. Zbigniew Boniek jest jednym z 5 bardzo poważnych kandydatów i nic ponadto.

Kierowca Autobusu:Dlaczego Pan Jerzy Engel "stracił" swoją posadę???

Michał Listkiewicz:Ponieważ nie osiągnął celu sportowego, który zresztą sam wyznaczył. Zwracam uwagę, że posadę stracili trenerzy niemal wszystkich drużyn, które odpadły w 1-szej rundzie.

klejbas: Dlaczego Pana Engela zwolnili nieudacznicy tacy jak Pan Apostel czy Strejlau, którzy z kadrą nic nie osiągnęli?

Michał Listkiewicz: Sądzę, że gdyby panowie Strlejlau i Apostel mieli takie warunki pracy jak Jerzy Engel to odnieśliby nie mniejsze od niego sukcesy. Natomiast osiągnięcia tych panów w pracy z klubami są znacznie większe niż u Engela, dlatego absolutnie nie są nieudacznikami.

klejbas: Czy Olisadebe dalej będzie przyjeżdżał na zgrupowania?

Michał Listkiewicz: Oczywiście, że tak. Przecież gra w reprezentacji, to dla niego wielka promocja i szansa znalezienia lepszego klubu, poza tym Oli naprawdę lubi atmosferę w reprezentacji Polski.

klejbas: Dlaczego związku nie stać np. na Jacqueta?

Michał Listkiewicz: Z tego samego powodu, z jakiego opery warszawskiej nie stać na zatrudnienie Pavarottiego.

Michał Listkiewicz: Budżet PZPN jest dostosowany do polskich realiów.

kibic2002: Witam. Czy nie uważa Pan, że Z. Boniek ma zbyt mało doświadczenia i charyzmy aby poprowadzić reprezentację do sukcesu w ME?

Michał Listkiewicz: Charyzmy mu na pewno nie brakuje. A co do doświadczenia, to nie miał go za wiele nawet Kazimierz Górski gdy obejmował reprezentację Polski.

Zobacz pełny zapis rozmowy z prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem

Dowiedz się więcej na temat: PZPN | nazwiska | zbigniew | prezes PZPN | Boniek | Michał Listkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje