"Mundial bez Messiego i Ronaldo? Żaden problem"

Pojawia się obawa, że na przyszłorocznych mistrzostwach świata nie zagra dwójka piłkarzy uznawanych przez wielu za najlepszych na świecie. - To żaden problem - ocenił Sepp Blatter zapytany o możliwe absencje Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego.

W Argentynie i Portugalii przed ostatnimi meczami eliminacyjnymi atmosfera jest wyjątkowo nerwowa. Obie drużyny, aby marzyć o awansie, nie mogą pozwolić sobie na najmniejszy błąd. Jeśli go popełnią, na mundialu nie zagrają piłkarze, którzy brylowali w plebiscytach podsumowujących zeszły rok.

Reklama

- Dla FIFA mistrzostwa świata bez Cristiano Ronaldo czy Lionela Messiego to żaden problem. Jeśli ich nie będzie, znajdą się inne gwiazdy. Mundial zawsze rodzi nowych gwiazdorów - powiedział jednak spokojny o poziom mistrzostw Sepp Blatter. Jego wypowiedzi cytuje dziennik "El Mundo Deportivo".

Drużyna Ronaldo w swojej grupie eliminacyjnej zajmuje trzecie miejsce. Aby myśleć o awansie, Portugalczycy muszą wygrać z Węgrami i Maltą, a do tego liczyć na potknięcie Szwecji.

Argentyna w południowoamerykańskiej grupie eliminacyjnej lokuje się na piątej pozycji, która daje prawo do gry w barażach. Jednak podopiecznych Diego Maradony czekają jeszcze mecze z Peru i Urugwajem.

Dowiedz się więcej na temat: Cristiano Ronaldo | blatter | Mundial 2014 | problem

Reklama

Reklama

Reklama