Na polskich piłkarzy czeka duża kasa

Udział w finałach piłkarskich mistrzostw świata, to nie tylko powód do dumy, ale i wymierne pieniądze. Zdobywca tytułu zarobi a 18,75 mln dolarów, a za sam udział każda z 32 drużyn dostanie 4,59 mln.

W tym gronie jest reprezentacja Polski, więc polscy piłkarze po mistrzostwach świata staną się bardziej bogatymi ludźmi niż obecnie.

Reklama

Zarobione pieniądze PZPN będzie musiał podzielić między siebie i kadrowiczów. "Właśnie się nad tym zastanawiamy. Dzwonimy do innych federacji, pytamy, jak tam dzielą pieniądze. Z reguły jest tak, że piłkarze dostają od 30 do 50 procent tego, co wypłaci FIFA. I pewnie tak będzie w naszym przypadku" - powiedział w "Super Expressie" Michał Listkiewicz, prezes PZPN.

Jak wynika z tej wypowiedzi, gdyby biało-czerwoni nie wyszli z grupy to i tak piłkarze zarobiliby ponad 2 miliony dolarów. Awans do 1/8 FIFA premiuje już 6,5 mln dolarów, do 1/4 9 mln, do 1/2 16,45 mln, a finalista zarobi 17,5 miliona "zielonych". Oczywiście powyższe kwoty się nie sumują.

Piłkarze zapewne podzielą premie w podobny sposób, jak to zrobili za eliminacje mistrzostw świata. Im więcej grasz, tym więcej dostaniesz.

Dlatego ci z pierwszej jedenastki zarobią na mistrzostwach co najmniej 100 tysięcy dolarów, a mogą o wiele więcej...

Dowiedz się więcej na temat: 'Kasa'

Reklama

Reklama

Reklama