"Nie interesuje mnie trzeci tytuł króla strzelców"

W meczu sparingowym polskiej kadry z amatorami z FC Kaiserslautern (3:1) Łukasz Sosin gola nie strzelił. Selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas chce sprawdzić napastnika Apollonu Limassol w meczu z Arabią Saudyjską (28 marzec).

PZPN zwrócił się do cypryjskiego klubu z prośbą o zwolnienie zawodnika na ten mecz. Apollon może wyrazić zgodę, ale nie musi, ponieważ nie jest to oficjalny termin FIFA. Janas chciałby również, żeby przeciwko Arabii Saudyjskiej zagrali Jerzy Dudek i Sebastian Mila - zawodnicy, którzy nie mają miejsca w składach swoich zespołów.

Reklama

- Bardzo chcę przyjechać i prosiłem szefów klubu, by wyrazili zgodę . Nie interesuje mnie trzeci tytuł króla strzelców. Interesuje mnie gra w reprezentacji - powiedział Sosin w Przeglądzie Sportowym".

- Sosin ma zadziwiającą łatwość strzelania goli, dlatego zasługuje na poważny sprawdzian niezależnie od tego ilu mam w kadrze napastników - tłumaczył Janas.

W zimowym okienku transferowym Sosin był na testach w angielskim Sunderlandzie. Zainteresowana pozyskaniem napastnika była także Wisła Kraków. Ze zmiany barw klubowych nic nie wyszło i na razie nie zanosi się na to, żeby Sosin opuścił Apollon.

- Może po mistrzostwach podpiszę kontrakt w innej lidze. Na razie wolę myśleć nie o pieniądzach, a o kadrze narodowej - podkreślił Sosin.

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Janas | król strzelców | sosin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje