"Pracę z kadrą Polski mógłbym zacząć od zaraz"

- Jestem bardzo, bardzo, bardzo zainteresowany przejęciem waszej kadry. Pracę mógłbym zacząć od zaraz. Polska piłka zawsze dobrze mi się kojarzyła - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" Leo Beenhakker, który jest wymieniany jako ewentualny zastępca Pawła Janasa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Beenhakker na mistrzostwach świata prowadził reprezentację Trynidadu i Tobago. Działacze piłkarskiej federacji tego kraju chcą przedłużyć z nim kontrakt, ale Holender odmawia. - Ta praca była świetną przygodą, ale to już zamknięty etap - stwierdził holenderski szkoleniowiec.

Reklama

Jedną z przeszkód na drodze do zatrudnienia zagranicznego szkoleniowca przez PZPN są finanse.

- Myślę, że to nie byłby wielki problem. Bo ja najpierw patrzę na piłkarzy i ogólne warunki pracy - podkreślił 64-letni szkoleniowiec.

- Pracowałem z polskimi piłkarzami. Myślę, że miałbym szansę dokonać tego, czego wam się jeszcze nie udało. Polska nigdy nie grała w finałach mistrzostw Europy. To paradoks, żeby kraj z takimi tradycjami nigdy nie wziął udziału w takiej imprezie. Lubię tego typu wyzwania, więc z chęcią spróbowałbym wprowadzić tam w końcu Polskę - dodał Beenhakker.

Kilku polskich piłkarzy miało okazję pracować z Beenhakkerem: Jerzy Dudek, Tomasz Rząsa czy Euzebiusz Smolarek. Szkoleniowiec ceni sobie zwłaszcza umiejętności Dudka.

- Przeżyliśmy w Feyenoordzie wspaniałe chwile. Fantastyczny bramkarz, superprofesjonalista... Tak jak Tomek Rząsa. Zacząłem mu się przyglądać, kiedy grał w De Graafschap. Tyle że on tam był piłkarzem ofensywnym. Któregoś dnia podszedłem do niego i mówię, że chciałbym go ściągnąć do Feyenoordu, ale na lewą obronę. Do dzisiaj chce mi się śmiać, jak przypominam sobie jego minę. Przekonałem go jednak, że da radę, i miałem rację. A z Polaków to dobrze wspominam jeszcze Ebiego Smolarka. Cieszę się, że tak dobrze mu idzie w Dortmundzie - zakończył Beenhakker.

Dowiedz się więcej na temat: szkoleniowiec | beenhakker

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje