PŚ Lahti: Drugie miejsce Małysza

Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie o Puchar Świata w skokach, rozegranym w fińskim Lahti. Polak za skoki na odległość 124,5 i 124 m uzyskał notę 263,7 pkt i stracił do triumfatora zawodów Niemca Martina Schmitta (125,5 i 125 m) 3,1 pkt.

Na trzecim miejscu uplasował się Słoweniec Robert Krajnec, który uzyskał 123 i 125,5 m (263,7 pkt). Małysz umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wyprzedza Svena Hannawalda o 231 pkt.

Reklama

Do drugiej serii konkursu nie zakwalifikowali się pozostali nasi skoczkowie, którzy zaprezentowali się bardzo słabo. Tomasz Pochwała skoczył 102,5 m (88,2), plasując się na 42. pozycji, a Tomisław Tajner lądował o metr bliżej i został sklasyfikowany na 47. miejscu.

W pierwszej serii zawodnicy notowali słabsze rezultaty niż w kwalifikacjach, co było efektem obniżonego o jedną platformę rozbiegu. Jako pierwszy do granicy 120 metrów zbliżył się Igor Medved, uzyskując 119 m. Słoweniec długo prowadził w konkursie zanim na prowadzeniu zmienił go Janne Ahonen, który lądował na 124 metrze. Powrót do wysokiej formy zasygnalizował Martin Schmitt, skacząc 125,5 m. Wreszcie z 65. numerem startowym na progu pojawił się Adam Małysz. Siódme miejsce w kwalifikacjach mogło budzić obawy, ale Polak rozwiał je lądując po ładnym locie na 124,5 m.

Małysz zajmował więc po I serii drugą lokatę i tracił do prowadzącego Schmitta 1,3 pkt. Drugi wspólnie z Polakiem był Ahonen.

W drugiej serii wielkie emocje zaczęły się, gdy na rozbiegu stanął czwarty po I serii Robert Kranjec. Słoweniec, który w pierwszym skoku uzyskał 123 m, w drugim poprawił się o dwa i pół metra, co jak się później okazało było najlepszą odległością drugiej serii. Kranjec wyszedł na prowadzenie i udało mu się przeskoczyć w klasyfikacji Ahonena. Fin miał trochę słabszy drugi skok (122,5 m) i otrzymał łączną notę o 0,7 pkt niższą od Słoweńca. Krócej od Kranjca skoczył także Małysz. Polak lądował na 124 metrze, ale przewaga z pierwszej serii pozwoliła mu na objęcie prowadzenia. Niestety Polak nie cieszył się nim długo, bowiem drugi dobry skok oddał Schmitt i mógł on się cieszyć z pierwszego w tym sezonie i 28. w karierze zwycięstwa w PŚ

Posłuchaj relacji z Lahti Pawła Sikory z RMF FM

Zobacz wyniki

Dowiedz się więcej na temat: robert | Adam Małysz | lahti

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje