PŚ Planica: Małysz 5. i 7. na treningu, Pochwała w szpitalu!

Adam Małysz na treningu przed finałowymi konkursami Pucharu Świata sezonu 2001/2002 na słoweńskiej, mamuciej skoczni Velikanka w Planicy lądował na 211. metrze w pierwszej serii i 192. w swym drugim skoku próbnym co było piątą i siódmą odległością serii.

W trzeciej serii treningowej dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli nie pojawił się na rozbiegu. Nieszczęsliwie zakończyła się trzecia próba Tomasza Pochwały. Po wyjściu z progu Polak trafił na silny podmuch wiatru i spadł na bulę na 70 metrze. Pochwała koziołkował przez kilkadziesiąt metrów po zeskoku skoczni, z jedną niewypiętą nartą. Leżał przez chwilę nieruchomo z zakrwawioną twarzą, wstał jednak o własnych siłach poczym odwieziono go do szpitala Jesenicach. Wstępne badania nie wykazały na szczęście żadnych złamań, Polak jest jednak bardzo potłuczony.

Reklama

Najdłuższy skok na treningu oddał Fin Matti Hautamaeki, który w swej trzeciej próbie poszybował na 217,5 metrów.

Pierwszą serię treningową wygrał, Niemiec Martin Schmit, który poszybował o 4,5 metra dalej od Polaka. 214 metrów uzyskał, również w pierwszym skoku, Robert Kranjec, który i swym drugim 206-metrowym lotem był znów blisko czołówki. Mistrz świata w lotach narciarskich Sven Hannawald skoczył 206,5 i 209 metra co było 8. rezultatem, pierwszej serii i najlepszym drugiej. Dwukrotny mistrz olimpijski z Salt Lake City uzyskał 205 metrów w pierwszej serii (12. rezultat), w drugiej lądował aż 25 metrów bliżej. Większość czołowych skoczków zrezygnowała z trzeciej próby treningowej.

Przyzwoicie zaprezentował się Tomisław Tajner, który uzyskał 164,5 metra, w pierwszej i 176,5 metra w drugiej i 155,5 w trzeciej próbie.

Kompletnie nie udane skoki mieli natomiast Robert Mateja i Tomasz Pochwał. Ten pierwszy wprost spadł z progu i lądował tuż za bulą na 99 metrze, w pierwszej próbie (135,5 w drugim skoku i 131). Pochwała nieco lepiej zaprezentował się w pierwszej serii (129 metrów), ale w drugiej już tylko o 4 metry przekroczył granicę 100 metrów, by w trzeciej zanotować groźny upadek.

Dowiedz się więcej na temat: planica | pochwała | Adam Małysz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje