PZPN brak odwagi?

Dzisiaj prezydium PZPN ma podjąć decyzję dotyczącą konfliktu na linii Garbarnia-Szczakowianka Jaworzno - RKS Radomsko.

Przypomnijmy, że Naczelna Komisja Odwoławcza, która rozpatrywała skargę Radomska na występ meczach barażowych nieuprawnionego zawodnika (?) Rasica nie zdołała podjąć definitywnej decyzji, kto powinien grać w I lidze.

Reklama

Komisja zasugerowała jedynie rozegranie dodatkowego meczu, który zadecydowałby, który z klubów występowałby w najwyższej klasie rozgrywkowej. Warto zauważyć, że pomysł spodobał się prezesowi PZPN Michałowi Listkiewiczowi, natomiast odrzucają go przedstawiciele obu zainteresowanych klubów.

Jak wygląda cała sytuacja z boku? Niestety - nienajlepiej dla piłkarskiej centrali. Przede wszystkim wydaje się, że jednak Radomsko miało rację - bo czy kiedykolwiek ostatnio słyszeliśmy, żeby PZPN uwzględnił jakikolwiek wniosek o powtórzenie meczu, czy przyznanie walkoweru w meczu I ligi? A tym bardziej w takim, który decyduje o utrzymaniu lub spadku? Nie - zawsze odpowiedź była szybka i negatywna, nie pozostawiała miejsca na niepotrzebne domysły i spekkulacje.

Tym razem było inaczej - sprawa ciągnie się i ciągnie, a PZPN - zamiast podjąć już miesiąc temu definitywną decyzję - chowa głowę w piasek i proponuje mecz, którego nie było w planie...

Wydaje się więc, że są podstawy do relegowania Szczakowianki z I ligi, jednak związkowi jest trudno (by nie powiedzieć: głupio) podejmować taką decyzję 2 miesiące po zakończeniu rozgrywek, gdy już w Jaworznie świętowano awans, zrobiono transfery z myślą o ekstraklasie, zadbano o przebudowę stadionu...

Stąd pomysł dodatkowego barażu. Tylko, że jest to żadna decyzja - bo choć wszystko powinno się rozstrzygnąć na boisku - to są przepisy, które jasno określają zasady gry w piłkę nożną. Więc - panowie z prezydium! - nie uciekajcie przed odpowiedzialnością. Trzeba podjąć męską, zgodną z literą prawa i znanymi dowodami decyzję!

Dowiedz się więcej na temat: Radomsko | prezydium | PZPN

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje