PZPN powołuje sztab na mundial

PZPN za kilka dni powoła sztab przygotowań do mistrzostw świata w Niemczech. Szefem zostanie Zdzisław Kręcina. Logistyką zajmie się Krzysztof Rola-Wawrzecki.

Sztab będzie odpowiadał za wszystko - od spraw szkoleniowych po kolor skarpetek, w jakich nasi zawodnicy będą chodzić podczas mundialu. Na większe niespodzianki kadrowe się nie zanosi.

Reklama

Szefem został już sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina. Na pewno ­ jak mówi prezes PZPN Michał Listkiewicz ­ nie zmieni się sztab szkoleniowy z selekcjonerem Pawłem Janasem na czele. Dopiero później zapadnie decyzja, czy na mundial pojedzie dwóch lekarzy. Z pewnością w sztabie znajdzie się też kucharz (prawdopodobnie wróci Robert Sowa). Natomiast rozbieżne są opinie co do obecności w ekipie psychologa. Trener Janas twierdzi, że nie jest on niezbędny.

Za sprawy organizacyjne (logistyka) nadal będzie odpowiadał dyrektor reprezentacji Krzysztof Rola-Wawrzecki. ­ Związek ma podpisaną umowę z Pumą i będziemy korzystać ze sprzętu tej firmy również w Niemczech. Jedyne odstępstwo od tej zasady to piłki. W trakcie przygotowań zawodnicy będą ćwiczyć futbolówkami marki Adidas, którymi będą grać podczas mundialu. Przyślą nam je organizatorzy turnieju. Otrzymamy ich co najmniej 50.

Nasza ekipa ma już zarezerwowany ośrodek w Niemczech. W pierwszej fazie turnieju zamieszka w Barsinghausen. Tym samym, który służył polskiej reprezentacji przed wyjazdem na mundial w Korei Południowej i Japonii.

Dowiedz się więcej na temat: Zdzisław Kręcina | Mundial 2014 | sztab | PZPN

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje