Rajd Niemiec. Kajetan Kajetanowicz: Piąte miejsce brałbym w ciemno

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak na 5. pozycji w kategorii WRC-2 ukończyli Rajd Niemiec. Załoga LOTOS Rally Team w swoim trzecim wspólnym starcie pokazała pewną i szybką jazdę, zgarniając 10 punktów do klasyfikacji sezonowej. Polski kierowca jadący Fordem Fiestą R5 zaliczy start do udanych, zwłaszcza, że był to jego debiut w niemieckich zawodach i dopiero trzecia w karierze runda WRC.

– Piąte miejsce przed Rajdem Niemiec brałbym w ciemno. To były arcytrudne odcinki specjalne, na których przyczepność zmieniała się cały czas. Nie ustrzegłem się błędów, przestrzeliłem jedno skrzyżowanie, ale konkurenci też je popełniali. Samochód działał świetnie, zespół również był bardzo zaangażowany i skoncentrowany. Starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata to spełnienie naszych marzeń - powiedział Kajetanowicz.

Reklama

- Znamy swoje mocne strony, ale jesteśmy też świadomi, że nie da się przyspieszyć etapów zbierania doświadczenia. Mimo tego już teraz pokazujemy, że nawet debiutując, możemy włączać się do walki o podium. To bardzo budujące i wierzę, że dostarczamy tym wielu emocji naszym partnerom oraz fanom. Korzystając z nauki, jaką dawały nam pierwsze etapy, starałem się zbliżać do załóg fabrycznych. Jadą pełny sezon, znają te rajdy, ale walka z tą myślą bardzo mnie motywuje. Rajd Niemiec to asfaltowa perełka w kalendarzu mistrzostw, to duża radość ukończyć go w czołowej piątce WRC-2 – podsumował rajd Kajetan Kajetanowicz.

– Dla mnie tegoroczny start był jedenastym występem na tych odcinkach specjalnych, dla Kajetana natomiast debiutem. Bardzo się cieszę, że tak dobrze sobie poradził. Przez wszystkie dni rajdu nawiązywał walkę z czołówką, co jednak nie powinno być żadnym zaskoczeniem, bo mówimy o kierowcy, który od wielu lat pokazuje swój potencjał na arenie międzynarodowej. Rajd przebiegał dla nas bez większych problemów, a to zasługa świetnie przygotowanego samochodu i bardzo sprawnego zespołu. Z przyjemnością czekam na następny, wspólny start – dodał Maciej Szczepaniak.

Do końca sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata pozostały jeszcze cztery rundy. Kajetanowicz i Szczepaniak wkrótce podejmą decyzję, w których rundach wezmą jeszcze udział.

Dowiedz się więcej na temat: Rajd Niemiec | Kajetan Kajetanowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje