Szef MKOl-u zadowolony z przygotowań do igrzysk

Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach jest bardzo zadowolony z przygotowań Rio de Janeiro do rozpoczynających się 5 sierpnia igrzysk. - Brazylijczycy rozumieją, że dzięki tej imprezie mogą pomóc sobie w kryzysie - ocenił.

"Ostatnie pół roku przed taką imprezą, to najtrudniejszy okres dla organizatorów. Widziałem jednak, że infrastruktura jest niemal gotowa. Wszystkie obiekty są już prawie przygotowane. To jest godne podziwu, biorąc pod uwagę kryzys polityczny, gospodarczy i finansowy, w jakim tkwi ten kraj" - powiedział gazecie "L'Equipe" Bach.

Reklama

Niemiec podkreślił, że MKOl śledzi wszelkie doniesienia na temat rozprzestrzeniającego się od pewnego czasu w Ameryce Łacińskiej wirusa Zika.

"Na pewno dużym plusem jest, że igrzyska odbędą się brazylijską zimą. Podchodzimy do tej sprawy bardzo poważnie, ale nie możemy zapomnieć o staraniach organizatorów, którzy robią wszystko, by uczestnicy imprezy byli bezpieczni. 220 tys. żołnierzy chodziło od domu do domu, by roznosić informacje i pokazywać, jakie można zastosować działania prewencyjne przed wirusem" - dodał Bach.

Igrzyska w Rio de Janeiro odbędą się w dniach 5-21 sierpnia.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje