World Tour w siatkówce plażowej - piąte zwycięstwo Tality i Limy

Brazylijki Talita Antunes i Taiana Lima pokonały Niemki Katrin Holtwick i Ilkę Semmler 2:1 (16:21, 23:21, 15:12) w finale turnieju Grand Slam World Tour w siatkówce plażowej w Berlinie. To piąty triumf tego duetu w bieżącym sezonie.

Talita i Lima wcześniej wygrały również w Szanghaju, Hadze, Rzymie i Long Beach.

W spotkaniu o trzecie miejsce Amerykanki Jennifer Fopma i Brooke Sweat okazały się lepsze od Czeszek Kristyny Kolocovej i Markety Slukovej 2:1 (21:18, 17:21, 15:12).

W rozegranym dzień wcześniej finale męskich zmagań również triumfowali przedstawiciele "Canarinhos". Vitor Felipe i Evandro Oliveira wyszli zwycięsko z pojedynku z Rosjanami Konstantinem Siemienowem i Wiaczesławem Krasilnikowem (2:1). Dla Brazylijczyków, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali brązowych medalistów mistrzostw Europy Grzegorza Fijałka (UKS SMS Łódź) i Mariusza Prudla (TS Volley Rybnik), to pierwszy triumf w turnieju WT.

Na trzeciej pozycji uplasowali się mistrzowie Starego Kontynentu Hiszpanie Pablo Herrera i Adrian Gavira.

Na miejscach 5-8 została sklasyfikowana jeszcze jedna polska para Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów). W 1/8 finału pokonali oni kolegów z reprezentacji Piotra Kantora (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosza Łosiaka (Jastrzębie Borynia). W eliminacjach odpadł zaś jedyny kobiecy duet Monika Brzostek (UKS 179 Łódź) i Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin).

Wyniki:

kobiety

finał

Talita Antunes, Taiana Lima (Brazylia, 2) - Katrin Holtwick, Ilka Semmler (Niemcy, 1)

2:1 (16:21, 23:21, 15:12)

o trzecie miejsce

Jennifer Fopma, Brooke Sweat  (USA, 16) -  Kristyna Kolocova, Marketa Slukova (Czechy, 17)

2:1 (21:18, 17:21, 15:12)

mężczyźni

finał

Vitor Felipe, Evandro Oliveira (Brazylia) - Konstantin Siemienow, Wiaczesław Krasilnikow (Rosja) 2:1 (21:23, 21:13, 15:10)

Pablo Herrera, Adrian Gavira (Hiszpania) - Andrea Tomasi, Alex Ranghieri (Włochy)

2:0 (21:19, 21:16)

Dowiedz się więcej na temat: siatkówka plażowa