ME w biathlonie. Łukasz Szczurek 13. w biegu indywidualnym

Łukasz Szczurek był najwyżej sklasyfikowanym z Polaków podczas środowego biegu indywidualnego biathlonowych mistrzostw Europy we włoskim Ridnaun. 29-latek zajął 13. miejsce, "pudłując" tylko dwukrotnie podczas ostatniego strzelania. Złoto wywalczył Austriak Felix Leitner (0+0+0+1), drugi był Czech Tomasz Krupczik (0+0+0+1), a trzeci Niemiec Philipp Horn (1+0+0+1).

Szczurek (0+0+0+2) stracił do triumfatora dwie minuty i 32 sekudny. Aby myśleć o medalu, musiałby być bezbłędny na strzelnicy, a i tak złoto byłoby poza jego zasięgiem. Grzegorz Guzik (0+3+1+0) zajął 40. miejsce, a Andrzej Nędza-Kubiniec (polscy olimpijczycy w Pjongczangu) 44. (1+1+1+1). Tuż za nim bieg ukończył Mateusz Janik (0+1+0+2), a najsłabiej spisał się 95. Tomasz Jakieła (3+2+2+3).

Felix Leitner wyprzedził o 43 sekundy drugiego Krupczika, a trzeciego Horna o 56 sekund. Dla 21-letniego Austriaka to największy sukces w karierze, choć już trzykrotnie punktował w Pucharze Świata. W tym sezonie jedyne punkty wywalczył w biegu indywidualnym w Oestersundzie, zajmując 28. miejsce.

W samym biegu najlepsze czasy zanotowali Bułgarzy Vladimir Iliew i Krasimir Anew.

Mistrzostwa Europy w Ridnaun potrwają do niedzieli. Relacje z biathlonowych mistrzostw Europy w sobotę i w niedzielę w Eurosporcie 2.