ME w biathlonie. Polki sprawdzą się przed igrzyskami?

Już w środę we włoskim Ridnaun rozpoczną się biathlonowe mistrzostwa Europy. W zawodach wystartuje ośmioro reprezentantów Polski. Niewykluczone, że w sprincie udział weźmie jedna lub dwie zawodniczki z pierwszego składu kobiecej reprezentacji, które obecnie przebywają na zgrupowaniu w niemieckim Ruhpolding.

Trener Nikołaj Panitkin zdecydował się zabrać do Ridnaun najmocniejszy skład. W mistrzostwach Europy wystartują Grzegorz Guzik, Tomasz Jakieła, Mateusz Janik, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Łukasz Szczurek.

Reklama

W rywalizacji pań na starcie pojawią się Anna Mąka, Kinga Mitoraj i Karolina Pitoń. Niewykluczone jednak, że na trasie sprintu pojawi się któraś pań z pierwszego składu, który tak dobrze zaprezentował się w biegu sztafetowym w Ruhpolding.

W środę rozegrane zostaną biegi indywidualne, w piątek i sobotę sprinty oraz biegi pościgowe, a ostatniego dnia, w niedzielę, sztafety mieszane.

Kadrowiczami w Ridnaun opiekować się będą Nikołaj Panitkin oraz Adam Kołodziejczyk.

W ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, w Dusznikach-Zdroju, Polska wywalczyła jeden brązowy medal w supermikście (Krystyna Guzik, Grzegorz Guzik).

Dowiedz się więcej na temat: biathlon

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje