Ole Einar Bjoerndalen zakończy karierę po MŚ 2016 w Oslo

"Król biathlonu" i ikona światowego sportu Ole Einar Bjoerndalen zmienił decyzję o zakończeniu po tym sezonie sportowej kariery. 40-letni Norweg zapowiedział na Facebooku, że rozbrat z dyscypliną weźmie dopiero po mistrzostwach świata w Oslo w 2016 roku.

"Będę startował jeszcze przez dwa lata, aż do mistrzostw w Oslo. W bieżącym sezonie zacząłem bowiem odczuwać głód kolejnych sukcesów, stąd ta decyzja" - napisał we wtorek na Facebooku Bjoerndalen.

Reklama

Norweg, najbardziej utytułowany sportowiec w historii zimowych igrzysk olimpijskich, zapowiedział wcześniej w wywiadzie telewizyjnym, że po sezonie 2013/2014 zamierza zakończyć karierę.

W Soczi był najlepszy w sprincie oraz sztafecie mieszanej, powiększając dorobek medalowy z igrzysk do 13 medali: ośmiu złotych, czterech srebrnych i jednego brązowego.

W klasyfikacji wszech czasów 19-krotny złoty medalista mistrzostw świata zmienił na prowadzeniu swojego rodaka, biegacza narciarskiego Bjoerna Daehliego, który legitymuje się dorobkiem ośmiu złotych i czterech srebrnych krążków.

Dowiedz się więcej na temat: Ole Einar Bjoerndalen

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje