Ostatni sprawdzian polskiej sztafety przed Pjongczangiem

Sobotni start w Ruhpolding będzie dla polskiej biathlonowej sztafety kobiet z Weroniką Nowakowską na czele ostatnim przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu. W Bawarii Polki nigdy nie ukończyły drużynowego biegu w czołowej szóstce i teraz taki wynik należałoby uznać za sukces. Relacja na żywo w Eurosporcie 2 od godziny 14:00.

W Ruhpolding polska sztafeta wystartuje w stałym składzie – Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska. Dla biathlonistek dowodzonych przez trenera Tobiasa Torgersena może to być jeden z trzech ostatnich biegów w tym składzie (obok Pjongczangu i Oslo-Holmenkollen).

Reklama

Weronika Nowakowska już jakiś czas temu wspominała, że po obecnym sezonie planuje zakończyć karierę. Nie ma też pewności, czy w przyszłym sezonie na biathlonowych trasach obecne będą jej starsze koleżanki. Trudno dziś przewidzieć, jak wyglądać będzie skład polskiej sztafety w kolejnych latach.

W tym sezonie Polki dwukrotnie pobiegły w identycznym składzie. W Hochfilzen rywalizację ukończyły na 14. miejscu (Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska, Guzik), a w Oberhofie były ósme (Hojnisz, Gwizdoń, Guzik, Nowakowska). W klasyfikacji sztafet są 11., czyli zajmują jedną lokatę niżej niż w Pucharze Narodów.

W piątek polskie biathlonistki bez większych obciążeń trenowały na obiekcie w Ruhpolding, by zyskać jak najwięcej świeżości przed zaplanowanym na godzinę 14:30 biegiem. Relacja na żywo w Eurosporcie 2.

Dowiedz się więcej na temat: Weronika Nowakowska-Ziemniak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy