Przygotowania do igrzysk priorytetem Weroniki Nowakowskiej

Po 11 biegach obecnego sezonu Weronika Nowakowska sklasyfikowana jest na 15. miejscu w Pucharze Świata. Gdyby Polce udało się utrzymać tę lokatę do igrzysk w Pjongczangu, miałaby zapewniony start w olimpijskim biegu masowym. W tym kontekście niezwykle ważny pozostaje jej niedzielny start w Ruhpolding.

W tym sezonie Nowakowska bezsprzecznie jest najjaśniejszą postacią biathlonowej reprezentacji Polski. Druga z Biało-czerwonych – Krystyna Guzik – zajmuje w „generalce” Pucharu Świata 32. pozycję, mając o ponad połowę mniejszy dorobek punktowy. W czwartek Nowakowska znów zaimponowała na strzelnicy, notując tylko jedną karną minutę podczas czterech strzelań.

Reklama

– Cieszy mnie, że potrafię powtarzać dobre strzelania, nie zdarza się to raz czy dwa w sezonie. Widać, że letnia praca przynosi efekty. Bardzo mocno starałam się skupić na strzelaniu, ale nie czuję się najlepiej. Ubiegły tydzień kosztował mnie potwornie dużo sił i mam poczucie, że nie udało mi się dobrze zregenerować. Dlatego strzelałam wolniej, ale myślę, że 19 na 20 to jest dobra postawa. Na pewno jak trochę odpocznę, trochę potrenuję to biegowo będzie lepiej, bo to nie było moje maksimum. Jestem przekonana, że potrafię lepiej biegać. Muszę się skoncentrować na tym, żeby się dobrze zregenerować – powiedziała Nowakowska po biegu indywidualnym w Ruhpolding.

Dla reprezentacji Polski zawody w Bawarii miały być ostatnimi przed wyjazdem do Pjongczangu. Zamiast startu w Anterselwie podopieczne trenera Tobiasa Torgersena miały w spokoju przygotowywać się do najważniejszego startu w sezonie. Teraz nie wiadomo, czy w przypadku Nowakowskiej plan nie zostanie zmodyfikowany i biathlonistka z Dusznik nie pojawi się w pojedynczym biegu w Południowym Tyrolu.

– Na ten moment rozważamy z trenerem ewentualny start w jednym biegu, bo i tak będę potrzebowała jednego szybkiego treningu. Wszystko będzie zależało od mojego samopoczucia i stanu zdrowia. Żeby utrzymać miejsce w „15” Pucharu Świata, a co za tym idzie jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk zagwarantować sobie udział w biegu masowym w Pjongczangu, musiałabym startować we wszystkich trzech biegach w Anterselwie. Tego wariantu nie bierzemy pod uwagę – zapewniła Nowakowska.

Wiele w tej kwestii rozstrzygnie się po niedzielnym biegu ze startu wspólnego w Ruhpolding, w którym medalistka mistrzostw świata z Kontiolahti ma zapewniony start. Zanim powalczy o kolejne indywidualne punkty, wystartuje jednak w sobotniej sztafecie, będącej ostatnim zespołowym sprawdzianem przed igrzyskami.

Bieg rozstawny pań zaplanowano na sobotę, na godzinę 14:30. W niedzielę panie wystartuję w „masówce” o 14:40. Relacje na żywo z obu biegów w Eurosporcie 2.

Plan relacji z Ruhpolding w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2:

- Sztafeta 4x7.5 km mężczyzn, piątek, 14:00, Eurosport 1
- Sztafeta 4x6 km kobiet, sobota, 14:00, Eurosport 2
- Bieg masowy na 15 km mężczyzn, niedziela, 12:00, Eurosport 1
- Biega masowy na 12,5 km kobiet, niedziela, 14:15, Eurosport 2

Dowiedz się więcej na temat: Weronika Nowakowska | PŚ w biathlonie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama