PŚ w biathlonie. Francuzki przełamały serię Niemek w sztafecie. Polki ósme

Francuzki wygrały drugi z czterech biegów sztafetowych 4x6 km w sezonie biathlonowego Pucharu Świata, który w niedzielę odbywał się w Oberhofie. Drugie miejsce zajęły Niemki, a trzecie były Szwedki. Polki skończyły zawody na ósmej pozycji.

Pierwsze zmagania sztafet na początku grudnia w Hochfilzen wygrały Niemki w składzie: Vanessa Hinz, Franziska Hildebrand, Maren Hammerschmidt oraz Laura Dahlmeier. Była to ich szósta wygrana z rzędu w tej konkurencji. Za nimi na metę dotarły Ukrainki oraz Francuzki i tak też wyglądała czołówka klasyfikacji generalnej sztafet pań przed zawodami w Oberhofie. Reprezentantki Polski plasowały się na 14. miejscu.

Reklama

Monika Hojnisz wystartowała w niedzielę na pierwszej zmianie Polek. Nie musiała biec karnych rund i po dwóch strzelaniach dała "Biało-Czerwonym" 14. miejsce ze stratą 56 sekund. Magdalena Gwizdoń znakomicie spisała się na trzecim strzelaniu i nie spudłowała w żadnej próbie. Drugie podejście w pozycji stojącej nie było już tak udane. 38-latka musiała przebiec dwie karne rundy, ale i tak po jej zmianie polskie zawodniczki awansowały o jedną pozycję.

Po Gwizdoń na trasę wybiegła Krystyna Guzik, która dobrała dwa pociski, dzięki czemu uniknęła karnych rund i awansowała na dziewiąte miejsce tuż za Włoszki, które spotkał mały dramat. Na półmetku były liderkami. Po piątym strzelaniu spadły na drugie miejsce, ale na szóstym osunęły się właśnie przed Polki, bo kiepsko na strzelnicy spisała się Nicole Gontier.

Sztafetę "Biało-Czerwonych" zamykała Weronika Nowakowska. Polka dobierała dwukrotnie, uniknęła rund karnych i udało jej się przeskoczyć Japonki. Ostatecznie reprezentacja Polski zajęła ósme miejsce. Łącznie Polki dobierały trzynastokrotnie, miały dwie karne rundy i straciły do pierwszego miejsca blisko trzy minuty.

Od samego początku wysoko trzymały się Francuzki, które po błędach Włoszech o zwycięstwo walczyły z Niemkami, goniącymi stawkę po kiepskim starcie.

Na ostatniej zmianie "Trójkolorowe" postawiły na swoją najlepszą zawodniczkę w tym sezonie Justine Braisaz. Tymczasem Niemki w walce o siódme sztafetowe zwycięstwo z rzędu postawiły na koniec na Maren Hammerschmidt. Reprezentantka gospodarzy musiała przebiec karną rundę, dzięki czemu Francuzki przerwały serię wygranych Niemek.

Kolejne sztafety w PŚ pań w Ruhpolding 13 stycznia oraz w Oslo 17 marca.

Wyniki:

 1. Francja         1:12,42,4 (1 runda karna + 10 doładowań)

(Anais Bescond, Anais Chevalier, Celia Aymonier, Justine Braisaz)

 2. Niemcy        strata 32,4 s (2+13)

(Vanessa Hinz, Denise Herrmann, Franziska Preuss, Maren Hammerschmidt)

 3. Szwecja              48,2 (0+8)

(Linn Persson, Anna Magnusson, Elisabeth Hoegberg, Mona Brorsson)

 4. Rosja              1.04,7 (1+5)

 5. Ukraina            1.15,8 (0+12)

 6. Włochy             2.06,9 (2+8)

...

 8. Polska             2.52,6 (2+13)

(Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje