PŚ w biathlonie. Johannes Boe wygrał sprint w Annecy

Trzecie z rzędu zwycięstwo Johannesa Boe w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Po dwóch triumfach w Hochfilzen Norweg zwyciężył w sprincie na 10 km w Annecy. Przy aplauzie francuskiej publiczności miejsca na podium uzupełnili Martin Fourcade i Antonin Guigonnat.

W czwartek Francuzki nie rozpieściły miejscowych kibiców, najlepsza z "Trójkolorowych" Justine Braisaz finiszowała na ósmym miejscu, ale dzień później zrehabilitowali się panowie.

Reklama

O zwycięstwo walczyli Fourcade i młodszy o trzy lata Guigonnat, ale francuską koalicję pogodził znajdujący się w wybornej formie młodszy z norweskich braci. Piątkowy sprint był ponownie był teatrem jednego aktora. Johannes Boe wygrał trzecie z rzędu i czwarte zawody w sezonie, a biorąc pod uwagę mieszaną sztafetę z Oestersund, nawet piąte.

Choć to nie Francuz wygrał piątkowe zawody, publiczność w Annecy nie miała prawa narzekać. W czołowej dziesiątce znalazło się aż trzech reprezentantów gospodarzy. Piąte miejsce przypadło Simonowi Desthieux.

W brodę może sobie pluć Anton Szypulin, który jako jedyny z pierwszej dziesiątki zanotował pudło, co być może kosztowało go miejsce na podium.

Polscy biathloniści w dalszym ciągu pozostają daleko w tyle za koleżankami z kadry narodowej. Łukasz Szczurek był 66., Grzegorz Guzik 83., a Andrzej Nędza-Kubiniec 87. Żaden z Polaków nie zakwalifikował się do sobotniego biegu pościgowego.

łup

Wyniki sprintu mężczyzn w Annecy:

1. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) 22.16,9 (0)

2. Martin Fourcade (Francja) +21,1 (0)

3. Antonin Guigonnat (Francja) +34,7

4. Simon Schempp (Niemcy) +41,8 (0)

5. Simon Desthieux (Francja) +45,7 (0)

6. Anton Szypulin (Rosja) +54,9 (1)

7. Fredrik Gjesbakk (Norwegia) +58,4 (0)

8. Timofiej Łapszyn (Korea Południowa) +1.05,1 (0)

9. Dominik Windisch (Włochy) +1.07,6 (0)

10. Tim Burke (Stany Zjednoczone) +1.08,2 (0)

...

66. Łukasz Szczurek +2:37 (1)

83. Grzegorz Guzik +3:14 (3)

87. Andrzej Nędza-Kubiniec +3:22 (3)

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w biathlonie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama