PŚ w biathlonie. Kadra w Kontiolahti bez Guzik i Żuk

Bez Krystyny Guzik i Kamili Żuk wystąpi reprezentacja Polski w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Kontiolahti. Znalazło się z kolei miejsce dla Kingi Mitoraj, a w rywalizacji mężczyzn szanse debiutu otrzyma Marcin Szwajnos.

Nieobecność Krystyny Guzik spowodowana jest chorobą. Z kolei Żuk w ostatnich dniach zaliczyła aż cztery wyczerpujące starty podczas mistrzostw świata juniorów w Otepaeae, które zakończyła z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem. W tej sytuacji czwartą Polką w Finlandii będzie Kinga Mitoraj, która w tym sezonie w Pucharze Świata wystąpiła tylko raz, zajmując 80. miejsce w sprincie w Antholz.

Reklama

Z grona mężczyzn w Północnej Karelii nie wystąpi Łukasz Szczurek, który upadł podczas treningu i nabawił się kontuzji żeber. W jego miejsce w kadrze pojawi się 20-letni Szwajnos, który z dobrej strony pokazał się w Otepaeae, kończąc bieg pościgowy na 16. pozycji.

W Kontiolahti rozegrane zostaną sprinty, pojedyncza sztafeta mieszana i sztafeta mieszana oraz biegi masowe. Rywalizacja potrwa od 8 do 11 marca. Relacje na żywo w Eurosporcie 1.

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Kontiolahti:

Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice), Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko), Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) oraz Marcin Szwajnos (BKS WP Kościelisko)

Dowiedz się więcej na temat: Kamila Żuk | Krystyna Guzik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje