PŚ w biathlonie. Monika Hojnisz: Sztafeta jest zabójczym biegiem

Monika Hojnisz, podobnie jak Weronika Nowakowska, w sobotniej sztafecie w Ruhpolding nie dobierała ani razu i swoją pierwszą zmianę zakończyła z zaledwie siodmiosekundową stratą do prowadzących Włoszek. Forma 26-latki wyraźnie idzie w górę, co musi cieszyć w kontekście igrzysk olimpijskich. Dobre otwarcie zaowocowało piątym miejscem – najlepszym w historii występów polskich biathlonistek w Bawarii.

- Trener powtarza nam, że na pierwszej zmianie nie ważne jest miejsce, ale strata. Dlatego starałam się walczyć do samego końca, choć na ostatniej pętli miałam już mroczki przed oczami. Sztafeta jest zabójczym biegiem, gorszym niż indywidualny. Tam można w miarę równo rozłożyć siły, a tu trzeba mocno biec od samego początku. Było ciężko, ale cieszę się z mojego występu – powiedziała na mecie Hojnisz.

Reklama

- Po świętach moja forma wygląda lepiej. Czasy uzyskiwane w biegu są lepsze nawet o minutę. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Sama nie wiem, dlaczego początek sezonu był słabszy. Lato wyglądało super, a potem mój optymizm nie miał przełożenia na wyniki. Cieszę się, że ten trudny etap za mną. Zwycięstwo w Pucharze IBU sprawiło, że w głowie zrobiło się lżej, choć wiadomo, że to nie ten sam poziom. Miałam jednak nadzieję, że będzie punkt zwrotny – podkreśliła.

W całym Pucharze Świata nie ma trybuny położonej bliżej strzelających niż w Ruhpolding. Strzelając w licznej stawce na pierwszej zmianie Hojnisz musiała poradzić sobie z ogromnym rykiem generowanym przez licznie wspierających Franziskę Preuss kibiców. Na szczęście nie przeszkodziło to chorzowiance w bezbłędnym strzelaniu.

- Gdyby kibice krzyczeli w moją stronę, to może by mi to jakoś przeszkodziło. A tak skupiłam się na swoim strzelaniu – przyznała Hojnisz, dla której był to najpewniej ostatni start przed igrzyskami.

- Myślę, że w Anterselwie nie wystartuję. Rozważałam udział w mistrzostwach Europy, ale ten termin mi nie do końca odpowiada – wyjaśniła brązowa medalistka mistrzostw świata z Novego Mesta.

Na niedzielę zaplanowano w Ruhpolding biegi ze startu wspólnego. Polskę w tej konkurencji reprezentować będzie wyłącznie Weronika Nowakowska.

Plan relacji z Ruhpolding w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2:

- Bieg masowy na 15 km mężczyzn, niedziela, 12:00, Eurosport 1
- Biega masowy na 12,5 km kobiet, niedziela, 14:15, Eurosport 2

Z Ruhpolding Bartosz Rainka

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w biathlonie | Monika Hojnisz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama