PŚ w biathlonie: Polki piąte w sztafecie, Niemki znowu na czele

Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu polskie biathlonistki powalczą o medale? W sobotnim sprawdzianie generalnym, sztafecie w Ruhpolding, Weronika Nowakowska i spółka zajęły bardzo dobre piąte miejsce, najlepsze od mistrzostw świata w Oslo.

Im bliżej rozpoczęcia igrzysk, tym Polki są w wyższej formie. W tym sezonie do tej pory udowadniały swoją wartość indywidualnie (przede wszystkim Nowakowska), ale w sobotę w Bawarii po raz pierwszy zaskoczyły w drużynie.

Reklama

W Ruhpolding polska sztafeta wystartowała w stałym składzie - Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i na czwartej zmianie Weronika Nowakowska, która stoczyła pasjonującą walkę o czwarte miejsce z reprezentantką Norwegii. Na ostatnim podbiegu Nowakowska wyprzedziła rywalkę, ale na ostatniej prostej górą była jednak Marte Olsbu.

Piąte miejsce to i tak najlepszy wynik polskiej sztafety od czasu mistrzostw świata w Oslo. W tym sezonie biało-czerwone startowały w takim zestawieniu i rozkręcają się z każdym startem. W Hochfilzen zakończyły rywalizację na 14. miejscu, w Oberhofie były już ósme. W Ruhpolding selekcjoner Polek Tobias Torgersen ponownie na ostatniej zmianie wystawił Weronikę Nowakowską i należy się spodziewać, że taki wariant zobaczy na igrzyskach, ponieważ po raz kolejny się sprawdził.

Ostatni sprawdzian przed igrzyskami najlepiej poszedł Niemkom, które okazały się lepsze od Włoszek o włos, a konkretnie o 2,9 sekundy. Do ubiegłotygodniowych zawodów Niemki miały serię siedmiu zwycięstw z rzędu. Przed własną publicznością przegrały w Oberhofie z Francuzkami, ale w sobotę szybko wróciły na zwycięską ścieżkę.

Podium uzupełniły reprezentantki Szwecji, które do zwyciężczyń straciły 17,2.

Tak samo zacięta walka jak o zwycięstwo do ostatnich metrów toczyła się również o czwartą lokatę. Norweżki straciły 23,1, a Polki 24,5 sekundy.

Wyniki:

 1. Niemcy         1:08,47,0 (0 rund karnych + 9 doładowań)

(Franziska Preuss, Denise Herrmann, Franziska Hildebrand, Laura Dahlmeier)

 2. Włochy        strata 2,9 s (0+3)

(Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Nicole Gontier, Federica Sanfilippo)

 3. Szwecja             17,2 (0+5)

(Linn Persson, Mona Brorsson, Anna Magnusson, Hanna Oeberg)

 4. Norwegia            23,1 (0+9)

 5. Polska              24,5 (0+5)

(Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska)

 6. Czechy            1.04,0 (0+7)

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w biathlonie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama