PŚ w biathlonie. Presja nie złamała Tiril Eckhoff

Na taki start Tiril Eckhoff czekała od początku sezonu. Trudno w to uwierzyć, ale do czwartku najlepszym wynikiem Norweżki w obecnej edycji Pucharu Świata było 22. miejsce z biegu indywidualnego w Oestersund. Dopiero, gdy w oczy zajrzało jej widmo nieobecności na igrzyskach w Pjongczangu, spisała się na miarę oczekiwań. Po bezbłędnym strzelaniu i bardzo szybkim biegu wygrała sprint w Anterselvie.

"Jestem niesamowicie szczęśliwa, bo ten sezon był dla mnie do tej pory bardzo zły. Dziś w końcu udało mi się strącić trochę tarcz. Myślę, że wcześniej zbytnio komplikowałam sobie życie na strzelnicy, ale dziś mój brat Stian mi je ułatwił" – powiedziała na konferencji prasowej w Anterselvie uśmiechnięta Eckhoff.

Reklama

Złota medalista igrzysk olimpijskich w sztafecie i indywidualna mistrzyni świata z Oslo uzyskała w czwartek drugi czas biegu, ustępując w tej specjalności tylko Darii Domraczewej. Odległy numer startowy sprawił, że na bieżąco mogła śledzić swoje dokonania względem konkurentek.

"Dziś wystartowałam z odległym numerem, bo byłam niemal ostatnia w Pucharze Świata (śmiech). Miałam dużo szczęścia do warunków pogodowych. Na trybunach siedziało wielu norweskich kibiców, więc chwilami czułam się jak w domu. Cieszę się tym bardziej, że przed startem byłam zdenerwowana. Wiedziałam, że muszę spisać się dobrze, jeśli chcę jechać na igrzyska w Pjongczangu. Na szczęście mieszkam tu w pokoju z Marte Olsbu, która mocno mnie wspierała" – przyznała Eckhoff.

Na stadionie w Anterselvie obecny był brat i osobisty trener Tiril – Stian.

"To dopiero były emocje... w końcu! Ona miała kłopoty w tym sezonie. Od świąt pracowała bardzo mocno, ale w Oberhofie rozchorowała się. Oznaki lepszej formy zauważyłem już w Ruhpolding, podczas biegu sztafetowego. Dziś najważniejsze było czyste strzelanie" – podkreślił były reprezentant Norwegii.

Na piątek w Anterselvie zaplanowano bieg sprinterski mężczyzn. Relacja na żywo w Eurosporcie 1 od godziny 14:15.

Dowiedz się więcej na temat: Tiril Eckhoff

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama