Weronika Nowakowska powalczy o punkty w biegu ze startu wspólnego

Niedzielny bieg ze startu wspólnego będzie dla Weroniki Nowakowskiej jednym z dwóch ostatnich przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu. 15. w klasyfikacji Pucharu Świata biathlonistka będzie jedyną reprezentantką Polski w „masówce”. Start w Ruhpolding zaplanowano na godzinę 14.40. Relacja na żywo w Eurosporcie 2.

Ostatnie dni w wykonaniu Nowakowskiej są znakomite. Po świetnych występach w Oberhofie, gdzie w sprincie była szósta, a w biegu pościgowym czwarta, zawodniczka z Dusznik imponuje formą także w Ruhpolding. W biegu indywidualnym była 13. z zaledwie jedną karną minutą, a w sobotniej sztafecie nie dobierała ani razu, awansując z siódmego miejsca po trzech zmianach na piąte.

Reklama

- Celne strzelanie buduje u mnie pewność siebie. Zaczynam wierzyć, że naprawdę potrafię dobrze strzelać. W niedzielę wszystko zacznie się od początku, więc znów będę się starała spisywać na strzelnicy jak najlepiej – powiedziała Nowakowska.

- Zmęczenie trochę daje się we znaki. Rozmawiałam jednak z innymi biathlonistkami i one też nie są świeżynkami. W biegu masowym znów zrobię wszystko, by wypaść jak najlepiej i uzyskać dobry wynik – zapowiada 31-latka.

Obecne miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata daje Nowakowskiej prawo startu w olimpijskim biegu ze startu wspólnego. Podopieczna Tobiasa Torgersena nie ma jednak zamiaru bronić miejsca w „15” za wszelką cenę, chcąc jak najlepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich. Stąd decyzja o opuszczeniu sprintu i biegu pościgowego w Anterselwie. Dwukrotną medalistkę mistrzostw świata w Kontiolahti w Południowym Tyrolu zobaczymy najpewniej tylko w biegu ze startu wspólnego. Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności we Włoszech otrzymają biathlonistki kadry „B”.

Plan relacji z Ruhpolding w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2:

- Bieg masowy na 15 km mężczyzn, niedziela, 12.00, Eurosport 1

- Biega masowy na 12,5 km kobiet, niedziela, 14.15, Eurosport 2

Z Ruhpolding Bartosz Rainka

Dowiedz się więcej na temat: Weronika Nowakowska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje