Adamek zmierzy się z Głazkowem 15 marca

Do walki Tomasza Adamka (49-2, 29 KO) z niepokonanym Wiaczesławem Głazkowem (16-0-1, 11 KO) dojdzie 15 marca. Stawką tej potyczki będzie drugie miejsce w rankingu federacji IBF wagi ciężkiej. Informację tę potwierdził Egis Klimas, menedżer Ukraińca.

- Tak, wszystko jest już zaklepane - przyznał Klimas. 

Reklama

Obaj pięściarze kiedyś "przesparowali" z sobą kilka rund, a 16 listopada mieli skrzyżować rękawice w oficjalnym boju. Niestety kilka dni przed startem popularny "Góral" rozchorował się i ostatecznie wycofał z programu gali w Veronie (USA).

W zastępstwie Polaka szybko sprowadzono twardego Garretta Wilsona. Ten postawił trudne warunki Głazkowowi, pomimo faktu, że przegrał dość wysoko na punkty.

- Co ja mogę zrobić? Jest jak jest i nic na to nie poradzę. Widocznie tak miało być - mówił Adamek. Ale już wtedy zapowiedział, że chciałby w przyszłości stanąć oko w oko z Ukraińcem. I dopiął swego.

W kończącym się roku nasz rodak stoczył tylko jeden pojedynek. Po dłuższym odpoczynku po szalonym sezonie 2012 wypunktował gładko na początku sierpnia Dominicka Guinna.

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Adamek | Wiaczesław Głazkow | boks | IBF

Reklama

Reklama

Reklama