Andrzej Wawrzyk dostał ofertę od obozu mistrza świata

Niewykluczone, że wkrótce kolejny polski pięściarz stanie przed szansą wywalczenia mistrzowskiego pasa w królewskiej kategorii wagowej. Andrzej Wawrzyk dostał ofertę walki z Aleksandrem Powietkinem, czempionem federacji WBA.

Rosjanin kolejny pojedynek w obronie pasa stoczy 17 maja w Moskwie. Obecnie trwają poszukiwania rywala dla 33-letniego zawodnika. Pod koniec marca serwisy bokserskie informowały, że przeciwnikiem Aleksandra Powietkina będzie notowany na piątym miejscu w rankingu WBA Fres Oquendo, ale promotor mistrza zdementował te doniesienia.

Reklama

Sztab Rosjanina prowadzi rozmowy z innymi pięściarzami. Wśród potencjalnych rywali Aleksandra Powietkina znalazł się Andrzej Wawrzyk. Niepokonany na zawodowych ringach krakowianin otrzymał od Rosjan konkretną propozycję. Przystał na warunki mistrza świata, chociaż, jak ustaliła INTERIA.PL, oferta nie jest atrakcyjna pod względem finansowym.

"Mogę potwierdzić, że wpłynęła do nas propozycja walki o pas WBA z Aleksandrem Powietkinem. Po rozmowie z Andrzejem jesteśmy zdecydowani jechać do Moskwy na ten pojedynek, natomiast decyzja nie zależy od nas, tylko od drugiej strony. Przystajemy na warunki Rosjan, ale do finalizacji umowy jeszcze daleka droga" - przyznał w rozmowie z INTERIA.PL Andrzej Wasilewski, promotor Andrzeja Wawrzyka.

25-letni Andrzej Wawrzyk stoczył na zawodowym ringu 27 walk. Wszystkie wygrał, w tym 13 przed czasem. 23 marca wrócił na ring po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją i pewnie wypunktował na dystansie sześciu rund doświadczonego Roberta Hawkinsa. W ostatnim rankingu WBA Polak jest notowany na siódmym miejscu.

Aleksander Powietkin jest starszy od naszego pięściarza o osiem lat. Jest złotym medalistą olimpijskim z Aten i mistrzem świata z Bangkoku z 2003 roku. Jako zawodowiec wygrał 25 walk, 17 z nich kończąc przed czasem. Pas WBA zdobył w sierpniu 2011 roku pokonując Rusłana Czagajewa.

Gdyby doszło do walki Andrzeja Wawrzyka o pas WBA krakowianin zostałby piątym Polakiem, który spróbowałby zasiąść na tronie królewskiej kategorii wagowej. Dotąd bez powodzenia sztuki tej próbowali dokonać Andrzej Gołota (czterokrotnie), Albert Sosnowski, Tomasz Adamek i Mariusz Wach.

Wszystkie walki Polaków o mistrzostwo świata wagi ciężkiej

Warto dodać, że pas WBA w wersji Super World, przez wielu uznawany za prawdziwe trofeum mistrzowskie tej federacji posiada w swojej bogatej kolekcji Władimir Kliczko. Ukrainiec wywalczył tytuł pokonując w lipcu 2011 roku Davida Haye’a. Do walki o wakujący pas federacji w klasycznej wersji wyznaczeni zostali Aleksander Powietkin i Rusłan Czagajew.

Autor: Dariusz Jaroń

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Wawrzyk | Aleksander Powietkin | Władimir Kliczko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje