Deontay Wilder drwi z Anthony'ego Joshuy

Deontay Wilder (39-0 38 KO), mistrz federacji WBC w wadze ciężkiej, zastanawia się, jak długo jeszcze promotorzy będą odsuwać pojedynek dwóch najlepszych ciężkich na świecie. Wilder stwierdził, że Anthony Joshua (20-0 20 KO) nigdy nie zdobędzie popularności na świecie, jeśli się z nim nie zmierzy.

Unifikacja pomiędzy tymi dwoma zawodnikami mogłaby być możliwa w drugiej połowie 2018 pod warunkiem, że obydwaj zachowają swoje nieskalane porażką rekordy.

Reklama

Wilder stanie do obrony swojego pasa 3 marca na gali w Nowym Jorku, przeciwnikiem "Bronze Bombera" będzie niepokonany i mocno bijący Kubańczyk Luis Ortiz.

Joshua natomiast 31 marca stoczy unifikacyjny bój z Josephem Parkerem, którego stawką będą pasy IBF, WBA, WBO i IBO królewskiej dywizji.

Wilder sugerował już wcześniej, że skoro promotor Joshuy, Eddie Hearn nie chce doprowadzić do tej walki, to on może przyjechać do Wielkiej Brytanii zmierzyć się z Dillianem Whytem, ale tylko jeśli zwycięzca dostałby walkę z "AJ-em".

W wypowiedzi dla ESPN Wilder powiedział, że Joshua nigdy nie będzie globalną marką, jeśli się nie skonfrontują, powtórzył też swoje przekonanie, że promotorzy po prostu nie chcą, aby ta walka się odbyła:

- Joshua może mieć za plecami swój kraj, ale to wszystko. Chce być pamiętany jako mistrz "krajowy"? Bo światowym na pewno nie jest. Tu w Ameryce nawet nie wiedzą, jak się nazywa, wiedzą tylko tyle, że to wielki gość z Anglii, taka jest prawda.

- Jak przyjdzie co do czego to ja będę potrzebował jego a on mnie, chyba że on nie chce zunifikować pasów, chyba że nie chce wychodzić ze swojej strefy komfortu i być tylko fałszywym znakiem tego, czym mówi, że jest, ale nigdy nie będzie światową marką beze mnie. Wszystkie drogi prowadzą do Deontaya Wildera.

- Wszyscy chcą zobaczyć tą walkę, jedynymi osobami, które nie chcą, są jego promotorzy. Wiedzą jak duże jest ryzyko, ale myślą, że jak długo kibice pozwolą im na uciekanie przede mną? To będzie największa walka naszej ery - zakończył.

Dowiedz się więcej na temat: Deontay Wilder | Anthony Joshua

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje