Fury może odnowić licencję i wrócić do boksu

Brytyjska Rada Kontroli Boksu poinformowała, że licencja Tysona Fury'ego może zostać odnowiona. Warunkiem jest przejście przez byłego mistrza świata wagi ciężkiej testów medycznych.


Reklama


Rada zawiesiła licencję Brytyjczyka w 2016 roku, w związku z wykryciem w jego organizmie niedozwolonych środków. Sytuacja Fury’ego zmieniła się po tym, jak ten zaakceptował sankcje nałożone na niego przez Brytyjską Agencję Antydopingową (UKAD).

Fury po raz ostatni walczył w listopadzie 2015 roku, kiedy pokonał Władimira Kliczkę i zdobył pasy mistrza świata czterech federacji. Od tamtej pory nie pojawił się w ringu, mimo że dwukrotnie miało dojść do rewanżu z Ukraińcem. Za pierwszym razem Brytyjczyk wycofał się, zgłaszając kontuzję. Za drugim pojedynek został anulowany, bo w organizmie Fury'ego znaleziono kokainę.

Media spekulują że Fury może pojawić się w ringu już w kwietniu. 29-letni bokser musi jednak wcześniej wrócić do formy, gdyż obecnie waży prawie 160 kilogramów, o kilkadziesiąt więcej niż przed swoim ostatnim pojedynkiem.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje