Mateusz Masternak pokonał Stjepana Vugdeliję

Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) pewnie wypunktował twardego jak skała Chorwata Stjepana Vugdeliję (8-3, 7 KO). Walka w Danii była dla naszego byłego mistrza Europy ostatnim sprawdzianem przed letnią potyczką z zawodnikiem z czołówki swojej kategorii.

Niestety, wychodząc do ringu po głównej walce wieczoru pół godziny po północy Polak oklaskiwany był zaledwie przez garstkę kibiców.

Reklama

Zgodnie z założeniami taktycznymi od pierwszego gongu narzucił ostry pressing, nękał rywala lewym "dyszlem" i już w pierwszej rundzie dwukrotnie mocno prawym krzyżowym. Po przerwie Chorwat za namową narożnika sam przechodził momentami do ofensywy, zmieniał pozycję na mańkuta i radził sobie już trochę lepiej, choć oczywiście przewaga byłego mistrza Europy nie podlegała dyskusji.

W połowie trzeciej odsłony Mateusz przepuścił atak przeciwnika, skontrował po odchyleniu lewym sierpowym, po którym Vugdelija "zatańczył" i zatrzymał się na linach. Mimo wszystko ambitnie dotrwał do gongu.

W czwartym starciu Masternak coraz bliżej podchodził nogami i mocnym lewym prostym rozbijał defensywę Chorwata. Przed piątą rundą Piotr Wilczewski przepowiadał rychłe zakończenie walki, jednak pomimo wyraźnej przewagi jego podopiecznego i dwóch potężnych lewych sierpowych na szczękę Chorwat wciąż stał na nogach.

W szóstej wrocławianin dla odmiany kilka razy skarcił rywala prawym sierpowym bitym za rękawice w okolice ucha. Wciąż jednak bez rezultatu w postaci liczenia. W kolejnych minutach obraz pojedynku się nie zmieniał. Polak chyba trochę zbyt uparcie polował na nokaut, zaś Vugdelija imponował odpornością na ciosy.

W połowie ostatniej, ósmej rundy Mateusz zamroczył przeciwnika akcją lewy sierp-prawy krzyżowy, kilkanaście sekund później poprawił straszliwym prawym podbródkowym, ale Stjepan wszystko dzielnie ustał.

Sędziowie oczywiście wątpliwości mieć nie mogli i typowali przewagę Mateusza w rozmiarach 80:72, 80:72 i 80:70.

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Masternak | Bokser | sporty walki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje