Nikołaj Wałujew w czerwcu wróci na ring

Jak poinformował Aleksander Zimin, szkoleniowiec byłego mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej, Nikołaja Wałujewa (50-2, 34 KO), jego podopieczny już za kilka dni rozpocznie treningi do swojej kolejnej walki, która prawdopodobnie odbędzie się na początku czerwca.

- Szóstego kwietnia, na obozie treningowym w Soczi rozpoczniemy przygotowania Nikołaja do następnego pojedynku, wyznaczonego na początek czerwca. Obóz na południu potrwa około dwóch tygodni - wyjawia Zimin.

Reklama

- Promotorzy Nikołaja oznajmili, że orientacyjna data pojedynku to 5-6 czerwca, lecz póki co nie ustalono, kto miałby być jego rywalem. Możliwe, że nie będzie to walka rankingowa WBA, a innej federacji. Dwa miesiące w pełni wystarczą, żeby doprowadzić boksera na wysoki poziom przygotowania.

- Nad planem taktycznym pracować zaczniemy na kolejnym obozie, kiedy nazwisko przeciwnika Nikołaja będzie już znane - zdradza rosyjski szkoleniowiec "Bestii ze Wschodu".

36-letni pięściarz na zawodowym ringu stoczył 52 walki, z których przegrał zaledwie dwie. Sposób na rosyjskiego giganta (mierzy 213 cm) znaleźli jak dotąd jedynie Rusłan Czagajew i David Haye, który w listopadzie ubiegłego roku pozbawił Wałujewa pasa mistrza świata wagi ciężkiej WBA.

Dowiedz się więcej na temat: wba | szkoleniowiec | Wałujew | ring

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje