Obóz Powietkina wygrał przetarg na walkę z Kliczką

Źródła zbliżone do Aleksandra Powietkina (25-0, 17 KO) informują, że właśnie jego obóz wygrał przetarg na organizację pojedynku z mistrzem świata wszechwag federacji WBA, WBO i IBF, Władimirem Kliczko (59-3, 50 KO).

Minimalna stawka przetargu wynosiła 6 milionów dolarów. Grupa K2 Promotions zajmująca się promocją ukraińskich braci zaoferowała tylko 7,1 miliona, natomiast strona dbająca o interesy Powietkina zaproponowała w kopercie aż 23 miliony dolarów!

Reklama

Jako iż podział zysków odbędzie się na zasadach 75/25 na korzyść mistrza, Kliczko zarobi ponad 17 milionów, zaś Rosjanin ponad 5,5 miliona "zielonych". Przypomnijmy, iż obaj zawodnicy muszą się zmierzyć do 31 sierpnia.

Powietkin jest tak zwanym mistrzem WBA Regular, od kiedy federacja WBA nadała Kliczce status "Super championa". Najbliższy pojedynek w obronie swojego pasa stoczy 17 maja w Rosji, mając za rywala naszego Andrzeja Wawrzyka (27-0, 13 KO).

Ale skoro jego obóz wykłada na stół tak ogromne pieniądze na przetarg, to znaczy iż chyba nikt poważnie nie traktuje naszego rodaka i Wawrzyk jest trochę lekceważony. Pytanie tylko, czy będzie w stanie to wykorzystać? Oby, bo wcześniej ta sztuka nie udała się Gołocie, Sosnowskiemu, Adamkowi i Wachowi. Do pięciu razy sztuka?

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Wawrzyk | Aleksander Powietkin | Władimir Kliczko

Reklama

Reklama

Reklama