Pięć Polek wystąpi na MŚ w boksie

Pięć polskich zawodniczek, w tym trzy w kategoriach olimpijskich, wystąpi w mistrzostwach świata w boksie, które w dniach 16-24 listopada odbędą się na południowokoreańskiej wyspie Jeju.

W składzie ekipy znalazły się: Ewelina Wicherska (51 kg, PKB Poznań), Sandra Drabik (54 kg, Boxing Kielce), Aneta Rygielska (57 kg, Pomorzanin Toruń), Kinga Siwa (60 kg, SAKO Gdańsk) i Lidia Fidura (75 kg, Carbo Gliwice).

Reklama

- Patrząc realnie i znając w większości rywalki, uważam, że mamy szansę na dwa brązowe medale. Ale niczego nie obiecuję, zwłaszcza do momentu losowania, od którego wiele będzie zależało - powiedział trener reprezentacji Paweł Pasiak.

Przed dwoma laty w chińskim Qinhuangdao srebrne trofea MŚ wywalczyły Sandra Kruk (57 kg, Kontra Elbląg) i Magdalena Wichrowska (64 kg, Carbo Gliwice), a brąz Karolina Michalczuk (51 kg, Paco Lublin).

- Kruk jest mistrzynią kraju, ale nie zrealizowała tegorocznego planu przygotowań kadry, Wichrowska już nie boksuje, zaś Michalczuk po tegorocznych mistrzostwach Europy poinformowała mnie, że kończy karierę - dodał szkoleniowiec.

W igrzyskach w Rio de Janeiro, podobnie jak w Londynie, pięściarki rywalizować będą w wagach 51, 60 i 75 kg.

Dowiedz się więcej na temat: boks

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje