Polsat Boxing Night. Masternak najlepszy w karierze. Pokonał Kalengę

To była najlepsza walka w karierze Mateusza Masternaka (41-4, 28 KO). Polak zwyciężył na gali Polsat Boxing Night w Częstochowie z Yourim Kalengą (23-5, 16 KO) przez techniczny nokaut. Rozbity Francuz nie wyszedł do siódmej rundy.

W 2014 roku Mateusz Masternak przegrał niejednogłośnie na punkty z Yourim Kalengą podczas gali w Monte Carlo. Stawką pojedynku był pas federacji WBA. "Master" nie ukrywał, że mógł zrobić więcej, odważniej zaatakować i wówczas na pewno zdobyłby tytuł. Długo nie mógł pogodzić się z porażką. Dlatego, gdy dowiedział się, że dojdzie do rewanżu z Francuzem, zapowiedział, że tym razem wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej i wywalczy tytuł WBO European.

Reklama

Polak dotrzymał słowa. Od początku boksował bardzo mądrze, świetnie pracował na nogach i punktował przeciwnika. Kalenga postawił na jak najmocniejsze ciosy, ale jego cepy przeszywały powietrze. Tak naprawdę tylko w drugiej rundzie poważniej zagroził "Masterowi".

W piątej rundzie Polak mógł i powinien wygrać przed czasem. Masternak trafił rywala trzema mocnymi uderzeniami, ale poślizgnął się i przewrócił, a Kalenga w tym czasie doszedł do siebie.

W kolejnym starciu bardzo pewny siebie Masternak ponownie przycelował w szczękę Francuza. Jak się okazało na tyle mocno, że rozbity oponent nie wyszedł do następnej rundy poddając walkę!

Tym samym Masternak został nowym mistrzem WBO European w wadze junior ciężkiej. Po pojedynku zapowiedział, że jest gotowy do walki o mistrzostwo świata.

po

Dowiedz się więcej na temat: Masternak | Youri Kayembre Kalenga | Polsat Boxing Night

Reklama

Reklama

Reklama