Rio de Janeiro - porażki polskich bokserów w turnieju kwalifikacyjnym w Baku

Bokserzy Mateusz Polski (60 kg, Róża Karlino) i Daniel Adamiec (69 kg, Rushh Kielce) ponieśli porażki w pierwszych walkach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk, który rozpoczął się w Baku.

Polski przegrał z Pedro Manuelem Gomesem z Angoli, a Adamiec uległ Mołdawianinowi Wasilijowi Biełousowi. Oba czwartkowe pojedynki 1/16 finału zakończyły się na punkty.

W azerskich zawodach wystąpi jeszcze czterech polskich pięściarzy. Z numerem jeden w kategorii 91 kg rozstawiony został wicemistrz Europy Igor Jakubowski (Zagłębie Konin). Rozpocznie rywalizację w poniedziałek od 1/8 finału.

Do tej pory pewny występu w Rio jest tylko drugi z polskich srebrnych medalistów ubiegłorocznych ME Tomasz Jabłoński (75 kg). Awans wywalczył z rankingu ligi World Series of Boxing. Występował w rozgrywkach w drużynie Rafako Hussars Poland.

Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro