Turniej bokserski im. Stamma - trzech Polaków w finale

Grzegorz Kozłowski (52 kg), Jordan Kuliński (81 kg) i Igor Jakubowski (91 kg) awansowali do finałów turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma w Warszawie. W półfinale odpadli Sandra Drabik (52 kg) i Dawid Michelus (60 kg).

Najtrudniejszą przeprawę miał mistrz Polski w wadze ciężkiej Jakubowski, który pokonał niejednogłośnie na punkty Gruzina Aleksandre Dokwadze. Z innym pięściarzem z tego kraju Otarem Eranosjanem nie poradził sobie złoty medalista MP w kategorii lekkiej Michelus.

Reklama

"Jestem zawiedziony, bo liczyłem, że do pociągu do rodzinnej Piły wsiądę dopiero w sobotę, po finałach. Niestety, zawiodły psychika i taktyka. Powinienem trzymać rywala bardziej na dystans, zamiast walczyć w półdystansie. Potyczka była wyrównana, Gruzin zadał jednak więcej ciosów" - powiedział PAP Michelus.

W drugiej serii półfinałowej wystąpi dziewięcioro reprezentantów Polski. Dojdzie do dwóch bezpośrednich potyczek - w kat. 56 kg pomiędzy Danielem Żaboklickim i Sylwestrem Kozłowskim oraz w wadze 69 kg z udziałem Damiana Kiwiora i Rafała Perczyńskiego.

Wyniki walk półfinałowych polskich bokserów:

kobiety:

51 kg: Sandra Drabik (Polska) - Saiana Sagatajewa (Rosja) 0:3

mężczyźni:

52 kg: Grzegorz Kozłowski (Polska) - Aiygah Dodji (Belgia) 3:0

60 kg: Dawid Michelus (Polska) - Otar Eranosjan (Gruzja) 0:3

81 kg: Jordan Kuliński (Polska) - Polyneikis Kalamaras (Grecja) 3:0

91 kg: Igor Jakubowski (Polska) - Aleksandre Dokwadze (Gruzja) 2:1

Dowiedz się więcej na temat: Feliks Stamm | boks

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje