• 6 .RB Lipsk (47 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (46 pkt.)
  • 8 .Borussia M' Gladbach (43 pkt.)

1. FC Koeln wraca do walki o utrzymanie

Bezcenne trzy punkty 1. FC Koeln. W 27. kolejce Bundesligi "Kozły" niespodziewanie wygrały u siebie z walczącym o puchary Bayerem Leverkusen 2-0 (1-0) i opuściły ostatnie miejsce w tabeli.

Kolonia wykorzystała 17. porażkę w sezonie Hamburgera, który w sobotę przegrał z Herthą Berlin 1-2 (1-0).

Prowadzenie "Kozłom" już w 9. minucie dał Yuya Osako, który okazał się najsprytniejszy w polu karnym gości. Piłka wtoczyła się do siatki z małą pomocą Bernda Leno. Ale w odniesieniu sensacyjnego zwycięstwa Kolonii jeszcze bardziej pomógł Lucas Alario. Za uderzenie łokciem napastnik "Aptekarzy" wyleciał z boiska w 33. minucie.

Kolonia ponad pół meczu grała w przewadze i po przerwie dopełniła formalności. Zwycięstwo przypieczętował w 69. minucie Simon Zoller, który po trzech meczach wrócił do składu.

Na siedem kolejek przed zakończeniem sezonu Kolonia ma pięć punktów straty do bezpiecznego miejsca (de facto sześć, bo 15. w tabeli Wolfsburg ma dużo lepszy bilans bramkowy), ale z drużyn walczących o utrzymanie w ostatnich czterech kolejkach punktowała najlepiej. Mimo czterech porażek z rzędu stosunkowo bezpieczne jest jeszcze zajmujący 13. lokatę Hannover, który ma 32 punkty. Pewne utrzymanie w Bundeslidze zwykle daje 37-38 punktów. Kolonia ma na razie 20.

Za tydzień przed Kolonią wymagający rywal pokroju Bayerem Leverkusen, a mianowicie siódme w tabeli Hoffenheim.

FC Koeln - Bayer Leverkusen 2-0 (1-0)

1-0 Yuya Osako (9.)

2-0 Simon Zoller (69.)