• 6 .1. FSV Mainz 05 (7 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (5 pkt.)
  • 8 .Fortuna Düsseldorf (5 pkt.)

Borussia Dortmund - Manchester City 1-0 w sparingu. Debiut Mahreza

Wystartował popularny cykl turniejów towarzyskich International Champions Cup. W pierwszym meczu Borussia Dortmund ograła w Chicago odmłodzony zespół Manchester City 1-0. Jedynego gola z rzutu karnego strzelił Mario Goetze. W barwach mistrzów Anglii zadebiutował sprowadzony przed sezonem z Leicester Riyad Mahrez.

International Champions Cup jest rozgrywany od 2013 roku. W tegorocznym cyklu bierze udział 18 czołowych europejskich zespołów. Zobaczymy m.in. Real Madryt, Barcelonę, Manchester City, Bayern, Borussię czy Manchester United. W ciągu trzech tygodni na trzech kontynentach zostanie rozegranych 27 spotkań.

Turniej zaczął się w Chicago od starcia Borussii z Manchesterem City. Dla niemieckiej drużyny był to drugi przedsezonowy sparing (kilka dni temu pokonała Austrię Wiedeń 1-0), a dla mistrzów Anglii pierwszy.

Obie drużyny zagrały w mocno okrojonych składach. W drużynie "Obywateli" brakowało aż 16 piłkarzy, którzy jeszcze niedawno brali udział w mundialu i dołączą do drużyny w późniejszym okresie. Borussia wygrała skromnie 1-0 po golu Mario Goetzego w 28. minucie. Pomocnik pokonał Claudio Bravo strzałem z rzutu karnego.

W Manchesterze zadebiutował ściągnięty przed sezonem z Leicester City za 60 mln funtów Riyad Mahrez, który zagrał 73 minuty.

W sobotę w kolejnym meczu turnieju International Champions Cup Bayern Monachium zmierzy się z PSG.