• 6 .RB Lipsk (47 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (46 pkt.)
  • 8 .Borussia M' Gladbach (43 pkt.)

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 3-0. Łukasz Piszczek z asystą

Tydzień po najwyższej porażce od 27 lat, Borussia Dortmund pokonała VfB Stuttgart 3-0 w spotkaniu 29. kolejki Bundesligi i wciąż walczy o wicemistrzostwo. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek i zaliczył asystę. Marcin Kamiński obejrzał przegraną swojego zespołu z ławki rezerwowych.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Niedzielne spotkanie między walczącą o wicemistrzostwo Niemiec Borussią Dortmund a VfB Stuttgart zapowiadało się bardzo emocjonująco. Goście ostatnio radzili sobie bardzo dobrze, natomiast piłkarze Petera Stogera wykazują się indolencją strzelecką. W wyjściowym składzie gospodarzy tradycyjnie znalazł się Łukasz Piszczek, a Marcin Kamiński usiadł jedynie na ławce rezerwowych rywali.

Wysoki pressing zastosowany przez graczy Tayfuna Korkuta przynosił efekt aż do 38. minuty. Wówczas Borussia zdołała przeprowadzić skuteczną akcję. Christian Pulisic rozpoczął ją na prawej stronie, otrzymał dobre podanie od Piszczka i chcąc dośrodkować, pokonał Rona-Roberta Zielera w 38. minucie.

Dwie minuty później dwójkową akcję Nuriego Sahina z Marco Reusem strzałem z powietrza kończył ten drugi. Było jedynie blisko fenomenalnego gola. Choć gospodarze prowadzili, to głodni sukcesów kibice nie byli do końca zadowoleni.

Piłkarze Dortmundu zareagowali najlepiej jak można. Po przerwie mocno zaatakowali, a w 48. minucie bramkę zdobył Michy Batshuayi, wykorzystując podanie Sahina. Wicemistrzowie Niemiec nie osiedli na laurach. Blisko gola był w 59. minucie Łukasz Piszczek, ale jego strzał obronił Ziler. Do odbitej piłki nadbiegł Maximilian Philipp i było 3-0.

Goście nie mieli szans, o czym świadczyła statystyka. Stuttgart nie oddał żadnego celnego strzału. Po najwyższej porażce od 27 lat, gdy w poprzedniej kolejce BVB przegrała z Bayernem Monachium aż 0-6, w końcu było lepiej. Borussia zakończyła serię ośmiu meczów bez porażki ekipy z Mercedes-Benz-Arena i walczy z Schalke 04 Gelsenkirchen o wicemistrzostwo.

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 3-0 (1-0)