• 6 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (0 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (0 pkt.)

Bundesliga: Bayer 04 Leverkusen - Bayern Monachium 2-0

Osłabiony Bayern Monachium, grający w eksperymentalnym ustawieniu, przegrał w Leverkusen z Bayerem 0-2. Pewni tytułu w Bundeslidze Bawarczycy oszczędzali zawodników przed półfinałem Ligi Mistrzów z Barceloną

Trapiony kontuzjami Bayern zagrał w eksperymentalnym ustawieniu. Trener Pep Guardiola Nie mógł skorzystać z kilku podstawowych piłkarzy jak: Arjen Robben, Franck Ribery, Robert Lewandowski czy David Alaba. Innym, jak choćby Thomasowi Muellerowi, Jerome'owi Boatengowi czy Xabiemu Alonso, szkoleniowiec dał odpocząć przed półfinałowym meczem Ligi Mistrzów z Barceloną.

W rezultacie w składzie pewnego triumfu w Bundeslidze Bayernu Monachium zobaczyliśmy Gianlucę Gaudino czy Rico Striedera. Do składu Bawarczyków po kontuzji wrócił Javi Martinez.

Walczący o trzecie miejsce w lidze Bayer od początku atakował. Piłka nawet wpadła do bramki Bayernu, ale na spalonym był Stefan Kiessling.

W 27. minucie groźną kontrę wyprowadzili Bawarczycy. Mario Goetze minął bramkarza Bayeru, ale jego strzał, zmierzający do siatki, ofiarnym wślizgiem wybił Tin Jedvaj.

Pierwsza bramka padła dopiero po przerwie. W 55. minucie mocnym i precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Hakan Calhanoglu. Manuel Neuer był bez szans.

Znakomitej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Goetze, który w sytuacji sam na sam z Berndem Leno strzelił wprost w bramkarza z Leverkusen.

Dziesięć minut przed końcem drugiego gola strzelił Bayer. Szybką kontrę wyprowadził Karim Bellarabi. Podał do Juliana Brandta, który mocnym strzałem tuż przy słupku z 15 metrów pokonał Neuera.

Bayer 04 Leverkusen - Bayern Monachium 2-0