• 6 .Schalke 04 Gelsenkirchen (37 pkt.)
  • 7 .Hannover 96 (32 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (31 pkt.)

Bundesliga: Borussia Dortmund - Hannover 96 3-1. Dwa gole "Lewego"

Borussia Dortmund pokonała Hannover 96 3-1 w meczu 24. kolejki Bundesligi. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski!

Bundesliga: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO

Niemiecki Związek Piłki Nożnej skrócił karę Roberta Lewandowskiego za czerwoną kartkę w meczu 9 lutego z HSV Hamburg i reprezentant Polski mógł wystąpić w sobotnim meczu ligowym z Hannoverem 96.

"Lewy" już w 8. minucie zdobył swojego 15. gola w sezonie. Jakub Błaszczykowski rozpoczął akcję na prawym skrzydle, dograł do wychodzącego na pozycję Kevina Grosskreutza, ten dośrodkował przed bramkę, a polski snajper wpakował piłkę do siatki.

Lewandowski podwyższył na 2-0 w 21. minucie. Goście, w barwach których cały mecz rozegrał Artur Sobiech, strzelili kontaktowego gola pięć minut przed końcem I połowy. Wynik ustalił w 72. minucie Julian Schieber po akcji Jakuba Błaszczykowskiego.

Błaszczykowski grał do 76. minuty, a trzeci Polak w zespole mistrza Niemiec Łukasz Piszczek oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Borussia, wicelider Bundesligi, ma na koncie 46 punktów - o 14 mniej niż pierwszy w tabeli Bayern Monachium, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Hoffenheim Eugena Polanskiego.

Borussia Dortmund - Hannover 96 3-1 (2-1)