• 6 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (0 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (0 pkt.)

Bundesliga. Eintracht – Lipsk 2-1 w meczu na szczycie

Dzięki zwycięstwu 2-1 nad drużyną z Lipska, Eintracht Frankfurt awansował na podium Bundesligi.

To był pierwszy mecz Bundesligi zaplanowany na poniedziałek. Wcześniej publiczność we Frankfurcie głośno wyrażała swoje niezadowolenie z tego powodu.

Na boisku temperatura również była bardzo wysoka. Wszystko rozstrzygnęło się jeszcze w pierwszej połowie. Goście objęli prowadzenie po strzale Augustina w 13. minucie, na co szybko odpowiedział Chandler. Po chwili Kevin Prince Boateng znowu strzelił gola dla Eintrachtu.

Goście myśleli, że będą mogli wyrównać z rzutu karnego, ale jedenastka została ostatecznie anulowana. Przed II połową kibice zaczęli rzucać na boisko... piłeczki tenisowe. Hurtowo, dlatego spotkanie nieoczekiwanie się przedłużyło.

Po tym zwycięstwie Eintracht wyprzedził swojego rywala i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Lipsk z kolei spadł na piątą pozycję.

Eintracht Frankfurt - RB Lipsk 2-1 (2-1)

0-1  Jean-Kevin Augustin (13.)

1-1 Timothy Chandler (22.)

2-1 Kevin Prince Boateng (26.)