• 6 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (0 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (0 pkt.)

FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg 1-1 w 24. kolejce Bundesligi

FSV Mainz 05 zremisował u siebie z Vfl Wolfsburg 1-1 (1-1) w piątkowym meczu 24. kolejki Bundesligi. Podział punktów sprawił, że żadna z ekip nie oddaliła się od miejsca spadkowego. Gospodarze są zaledwie jeden punkt nad „kreską”, a goście dwa. W kadrze "Wilków" zabrakło uskarżającego się na kontuzję pleców Jakuba Błaszczykowskiego.

Początek piątkowego spotkania należał do "Wilków" i okres wyraźnej przewagi zaowocował prowadzeniem już w 6. minucie. W pole karne z lewej strony dośrodkował William, a w zamieszaniu największym sprytem wykazał się Josip Brekalo i strzałem z kilku metrów dał gościom prowadzenie.

Z każdą minutą gracze Mainz spisywali się lepiej, a ostatni kwadrans należał już wyłącznie do nich. W 44. minucie piłkarze Sandro Schwarza dopięli swego i wyrównali. Z lewej strony dośrodkował po ziemi Gerrit Holtman, a tam skutecznym strzałem w kierunku dalszego słupka popisał się Yoshinori Muto.

W drugiej połowie żadna drużyna nie strzeliła zwycięskiego gola, choć okazji ku temu nie brakowało. Wolfsburg miał lepsze sytuacje bramkowe, ale trener Bruno Labbadia w swoim debiucie musiał zadowolić się remisem, który jest wynikiem sprawiedliwym. Mimo że obie drużyny walczą w tym sezonie o uniknięcie degradacji, sędzia Bastian Dankert na Opel Arena nie pokazał ani jednej żółtej kartki.

Grający bez Błaszczykowskiego, „Wilki” utrzymywały się przy piłce przez 57 proc. czasu gry, ale w doliczonym czasie gry tylko umiejętnościom Koena Casteelsa zawdzięczają punkt. Bramkarz Wolfsburga znakomicie poradził sobie ze strzałem Anthony’ego Ujaha.

Prowadzący w Bundeslidze z przewagą 19 punktów nad drugą Borussią Dortmund Bayern Monachium zagra w sobotę o 15:30 u siebie z Herthą Berlin.

FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg 1-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Brekalo (6.), 1-1 Muto (44.)

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy