• 6 .1. FSV Mainz 05 (7 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (5 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (4 pkt.)

Puchar Niemiec. Awans Wolfsburga, odpadł Eintracht Frankfurt

Jakub Błaszczykowski rozegrał kilka końcowych minut w barwach Wolfsburga, który wyeliminował SV 07 Elversberg wygrywając 1-0 w meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec. Sensacją jest odpadnięcie z rozgrywek obrońcy trofeum - Eintrachtu Frankfurt.

Puchar Niemiec: sprawdź terminarz i wyniki

Transmisje z meczów Pucharu Niemiec w Eurosporcie i Eurosport Playerze.

VfL Wolfsburg pokonał na wyjeździe 1-0 (0-0) czwartoligowy SV Elversberg. Gola na wagę awansu „Wilków” strzelił w 76. minucie Daniel Ginczek.

Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w barwach gości w 83. minucie.

W obu połowach zespół z Bundesligi miał przewagę, ale piłkarze Bruno Labbadii musieli zadowolić się zaledwie jednobramkowym zwycięstwem.

Do sensacji doszło w Ulm, gdzie występujący na co dzień w czwartej lidze gospodarze wyeliminowali broniący trofeum Eintracht Frankfurt zwyciężywszy 2-1.

Eintracht jest pierwszym od 22 lat zdobywcą Pucharu Niemiec, który w kolejnych rozgrywkach odpadł już w pierwszej rundzie. Poprzednio podobna sytuacja wydarzyła się w 1996 roku (1. FC Kaiserslautern).