• 6 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (0 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (0 pkt.)

Puchar Niemiec: Drużyna Wojtkowiaka w drugiej rundzie

​Zespół Grzegorza Wojtkowiaka TSV 1860 Monachium wygrał na wyjeździe w rzutach karnych 4-3 z FC Heidenheim i awansował do drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Niemiec. Po dogrywce było 1-1. Polski piłkarz pojawił się na boisku w 46. minucie.

Drugoligowy TSV miał ciężką przeprawę z rywalem występującym na co dzień w trzeciej lidze.

Wprawdzie goście prowadzili od 50. minuty po golu Moritza Stoppelkampa, ale w doliczonym czasie gry wyrównał Tim Goehlert. Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, więc o wyniku rozstrzygnęła seria "jedenastek". W niej gospodarze dwukrotnie się pomylili, a bezbłędni tego dnia piłkarze TSV nie musieli już wykonywać piątego rzutu karnego.

Obrońca trofeum Bayern Monachium zagra w poniedziałek (5 sierpnia) na wyjeździe z występującym w 4. lidze BSV Rehden.

W sobotę Borussia Dortmund - klub Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i leczącego kontuzję Łukasza Piszczka - także na wyjeździe zmierzy się z czwartoligowym SV Wilhelmshaven.

Puchar Niemiec - zobacz szczegóły

Dowiedz się więcej na temat: puchar niemiec | Grzegorz Wojtkowiak | TSV 1860 Monachium