• 6 .RB Lipsk (53 pkt.)
  • 7 .VfB Stuttgart (51 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (49 pkt.)

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Augsburg 3-0. Popis Guido Burgstallera

Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało 3-0 (3-0) FC Augsburg w pierwszym niedzielnym spotkaniu 24. kolejki Bundesligi. Dwie bramki dla "Die Koenigsblauen" zdobył Guido Burgstaller.

Bundesliga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"Die Koenigsblauen" błyskawicznie objęli prowadzenie. W 4. minucie, Max Meyer dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę trącił Eric Chuopo-Moting. Przytomność w polu karnym Marwina Hitza zachował jednak Austriak Guido Burgstaller, który zamknął akcję, pakując piłkę do bramki gości.

Snajper gospodarzy był w niedzielę bardzo dobrze dysponowany, czego dowiódł kilkadziesiąt minut później. Akcję znowu zaczął Meyer, który zagrał do Chupo-Motinga. Kameruńczyk z ostrego kąta dograł do Burgstallera, a ten skompletował dublet.

Los pozwolił drużynie gości na ekspresowy rewanż. Dwie minuty po trafieniu Burgstallera, w "szesnastce" Schalke padł Raul Bobadilla, a sędzia Robert Kampka wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Paul Verhaegh, ale uderzył sygnalizowanie i Ralf Fahrmann zatrzymał futbolówkę.

"Die Koenigsblauen" zwietrzyli szansę i podwyższyli prowadzenie. Sead Kolaszinac ograł Verhaegha i dograł wprost do Daniela Caligiuriego, który pokonał Hitza.

Tuż przed przerwą, doskonałą okazję na zdobycie bramki miał Kostas Stafylidis, ale bramkarz gospodarzy zaliczył kapitalną paradę i zatrzymał jego strzał.

Druga część nie była już tak emocjonująca. Goście stracili wiarę, że mogą odwrócić losy meczu, a gospodarze byli niemal pewni, że zapiszą na swoje konto trzy "oczka". W 64. minucie, Chuopo-Moting przymierzył w okienko, ale na posterunku był bramkarz Augsburga.

Kilkanaście minut przed końcem, okazję miał Meyer, ale dobrą interwencję znów zaliczył Hitz. W końcówce szansę miał jeszcze Jewhen Konopljanka, ale uderzył za lekko, aby pokonać szwajcarskiego bramkarza gości.

Dla Schalke było to pierwsze zwycięstwo od czterech spotkań w Bundeslidze.

W drugim niedzielnym spotkaniu, HSV Hamburg niespodziewanie pokonał Borussię Moenchengladbach 2-1 (1-1). Porażka znacznie utrudni ekipie Dietera Heckinga walkę o miejsce premiowane startem w europejskich pucharach.