• 5 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 6 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (0 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (0 pkt.)

VfL Wolfsburg - Bayern 1-2. Robert Lewandowski był bliski przerwania wyjątkowej serii

Napastnik reprezentacji Polski ponownie okazał się bohaterem Bayernu Monachium! Robert Lewandowski w sobotnim meczu Bundesligi przeciwko VfL Wolfsburg pojawił się na murawie dopiero w 79. minucie, a w doliczonym czasie gry zapewnił Bawarczykom wyjazdową wygraną 2-1. 29-latek wykorzystał rzut karny, ale golkiper gospodarzy był bliski obrony.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Lewandowski uwielbia grać przeciwko ekipie z Wolfsburga. To właśnie przeciwko tej drużynie we wrześniu 2015 roku strzelił pięć goli w dziewięć minut. Stało się to krótko po tym, jak pojawił się na murawie. Zdobywanie bramek Polak rozpoczął w 51. minucie.

Teraz, przy okazji kolejnego spotkania przeciwko VfL i także na murawie "Wilków" okazał się bohaterem meczu. Polak wszedł na boisko w 11 minut przed zakończeniem czasu regulaminowego. Już po jego ostatniej minucie faulowany w polu karnym był Arjen Robben.

Do wykonywania "jedenastki" podszedł oczywiście Lewandowski. Trudno w to uwierzyć, ale ostatni rzut karny Polak przestrzelił w sierpniu 2014 roku. To było w starciu Pucharu Niemiec. Bayern grał z ekipą Muenster.

Od tego momentu były zawodnik m.in. Borussii Dortmund, Lecha i Znicza Pruszków stawał w tej sytuacji przed bramkarzem 23-krotnie. Działo się tak w Bundeslidze, w Lidze Mistrzów i w reprezentacji Polski. Wszystkie "jedenastki" okazały się skuteczne.

W sobotę Lewandowski pokonał golkipera rywali po raz 24. z rzędu. Trzeba jednak przyznać, że Belg Koen Casteels był niezwykle blisko obrony.

Piłka po kopnięciu napastnika Bayernu przeszła po rękach 25-latka.

W tym sezonie Bundesligi to był czwarty wykorzystany przez polskiego piłkarza rzut karny. Ostatniego strzelił 2 grudnia w wygranym 3-1 meczu z Hannover 96. Co ciekawe w tym sezonie zdobył już bramkę w ten sposób także w starciu z VfL Wolfsburg. We wrześniu Bayern zremisował 2-2.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Bayern Monachium