• 5 .Bayer 04 Leverkusen (55 pkt.)
  • 6 .RB Lipsk (53 pkt.)
  • 7 .VfB Stuttgart (51 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (49 pkt.)

VfL Wolfsburg - Holstein Kiel 3-1 w 1. barażu o Bundesligę. Grał Jakub Błaszczykowski

VfL Wolfsburg znów na dobrej drodze do utrzymania się w Bundeslidze po barażach. W pierwszym meczu o utrzymanie "Wilki" pokonały u siebie trzecią drużynę 2. Bundesligi Holstein Kiel 3-1 (2-1). W 81. minucie na boisku zameldował się Jakub Błaszczykowski, który krótkiego występu o mało co nie przypłacił kontuzją.

Od jakiegoś czas Wolfsburg balansuje na granicy 1. i 2. Bundesligi. W zeszłym roku też musiał grać baraże i dwa razy wygrał z Eintrachtem Brunszwik 1-0. Dziś Eintracht jest w 3. Bundeslidze, tymczasem wygląda na to, że "Wilki" po raz kolejny oszukają przeznaczenie i w przyszłym roku będą walczyły w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Na półmetku baraży na bohatera Wolfsburga wyrósł do niedawna napastnik Liverpoolu Divock Origi, który strzelił pierwszego gola i wypracował ostatniego.

Goście wyrównali po trafieniu Kingsleya Schindlera, ale w 40. minucie Wolfsburg z powrotem był na prowadzeniu za sprawą młodziutkiego Josipa Brekalo.

Decydująca akcja meczu miała miejsce w 56. minucie, kiedy perfekcyjnym prostopadłym podaniem Origi uruchomił Yunusa Mallego, a turecki pomocnik minął bramkarz i strzelił do pustej bramki.

Jakub Błaszczykowski wszedł na gotowe, co nie znaczy, że nie chciał dołożyć swojej cegiełki do tego zwycięstwa. W jednej z ostatnich akcji przy próbie strzału zderzył się z jednym z kolegów z drużyny i nabawił się guza, ale na szczęście po dłuższej chwili wstał o własnych siłach.

Wolfsburg ma zaliczkę przed rewanżem, ale będzie musiał być czujny do samego końca. Gdyby nie skuteczność, Holstein Kiel wyjechałby z Volkswagen Arena z dużo większymi nadziejami. Skrzydła przyjezdnym podciął też sędzia, który pod koniec nie użył VAR-u, kiedy w polu karnym gospodarzy kapitan Maximilian Arnold przy główce staranował Rafaela Czichosa. Trener drużyny z Kilonii domagał się wideoweryfikacji, ale sędzia nakazał grać dalej.

Dowiedz się więcej na temat: Jakub Błaszczykowski | VfL Wolfsburg