• 6 .TSG Hoffenheim (19 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (17 pkt.)
  • 8 .Hertha Berlin (16 pkt.)

VfL Wolfsburg obronił miejsce w Bundeslidze

Holstein Kiel przegrał 0:1 (0:0) z WfL Wolfsburg w rewanżowym meczu barażu o miejsce w Bundeslidze. W pierwszym spotkaniu drużyna "Wilków" wygrała 3:1 i to ona w kolejnym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. W doliczonym czasie gry na boisku w zespole gości pojawił się reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski.

W rozgrywanych od 2009 roku barażach o miejsce w Bundeslidze tylko dwóm niżej notowanym drużynom udało się wywalczyć miejsce w niemieckiej ekstraklasie. Trzecią chcieli zostać piłkarze Holstein Kiel, którzy jednak w pierwszym spotkaniu przegrali na boisku 16. drużyny Bundesligi 1:3.

Przed własnymi kibicami w Kilonii wierzyli jednak w odrobienie strat. Szczególnie w pierwszej połowie posiadali sporą przewagę, a największe problemy obronie "Wilków" sprawiał obdarzony niekonwencjonalnym dryblingiem i mierzący aż 199 centymetrów Aaron Seydel. W 17. minucie właśnie on oddał bardzo kąśliwy strzał na bramkę gości, po którym piłka minęła o centymetry słupek bramki bronionej przez Koena Casteelsa.

Belgijski golkiper wtedy miał sporo szczęścia, lecz z kolei w 49. minucie wykazał się znakomitym refleksem. Po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła Seydel z kilku metrów uderzył bowiem piętką, a Casteels tylko sobie znanym sposobem ręką przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Skoncentrowani na defensywie goście również mieli swoje okazje i w 75. minucie udało im się ostatecznie pozbawić marzeń piłkarzy z Kilonii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maximiliana Arnolda krycie rywala zgubił Robin Knoche i to właśnie stoper Wolfsburga precyzyjnym strzałem głową przypieczętował wygraną w dwumeczu ekipy Wolfsburga.

Dowiedz się więcej na temat: Holstein Kiel | VfL Wolfsburg